افزودن نوشته در پیشخوان وردپرس

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قوی است که به شما اجازه می دهد تا سایت خود را راه اندازی و به راحتی آن را مدیریت نمایید. به کمک وردپرس می توانید هر مدل سایت پزشکی، خبری، فروشگاهی و غیره را در بالاترین کیفیت راه اندازی کنید.

شاید جالب باشد که بدانید:

تا کنون بیش از ۷۴٫۶ میلیون سایت با وردپرس راه اندازی شده است.

در گوگل ماهانه ۳۷ میلیون بار وردپرس و کلمات مرتبط با آن جستجو می شوند.

وردپرس به ۴۰ زبان برتر دنیا از جمله زبان شیرین فارسی ترجمه شده است.

۲۲% سایت های مطرح خبری جهان با وردپرس راه اندازی شده است.

تا کنون بیش از ۹۹ بار وردپرس سیستم خود را به روز کرده است.

بیش از ۲۹,۰۰۰ افزونه برای وردپرس تا به امروز به وجود آمده است.

۴۸ سایت از بین ۱۰۰ وبلاگ برتر دنیا با وردپرس مدیریت می شود.

ودر نهایت وردپرس محبوبترین CMS بین  بازاریابان مطرح جهان انتخاب شده است!

پیشخوان وردپرس:

پیشخوان وردپرس (داشبورد) همان جایی است که تمام گزینه ها برای مدیریت سایت شما، در اختیارتان قرار داده شده است. شما می توانید از طریق این پیشخوان فعالیت هایی از جمله: نصب قالب، افزونه ها، ایجاد یک نوشته، ویرایش نوشته، پاسخگویی به کاربران خود و هزاران المان دیگر را مدیریت کنید.

پیشخوان وردپرس

اما پیش از هر چیز برای ورود به این پیشخوان نیاز به یک نام کاربری و رمز عبور دارید. شما از قبل در مرحله ثبت نام و نصب وردپرس این موارد را انتخاب کرده اید.

ورود-وردپرس

کاربردی ترین گزینه های پیشخوان وردپرس:

۱-نوشته ها:

نوشته ها-وردپرس

نوشته ها شامل بخش های متعددی از جمله: همه ی نوشته ها، افزودن نوشته، دسته ها و برچسب ها است که در ادامه سه مورد اول معرفی خواهند شد.

۱-۱-همه ی نوشته ها:

نوشته-ها-وردپرس

در این بخش تمام نوشته های شما (منتشر شده و منتشر نشده) جهت ویرایش، حذف و یا نمایش، فهرست شده اند. این گزینه های مدیریتی در زیر هر نوشته قابل مشاهده هستند.

۲-۱-افزودن نوشته:

افزودن-نوشته-وردپرس

از این قسمت برای اضافه کردن نوشته ی جدید استفاده می شود. وجود ابزارک های مختلف ویرایشی، کار با این بخش را بسیار آسان کرده است. علاوه بر این با انتخاب افزودن پرونده چند رسانه ای در بالای ابزارک ها می توان تصاویر را بارگذاری و ضمیمه مقاله قرار داد.

در منوی سمت چپ نیز گزینه های مختلفی از جمله انتشار، دسته ها، برچسب ها و تصویر شاخص وجود دارد که در ادامه به صورت مختصر معرفی شده اند.

۱-۲-۱-انتشار:

انتشار-نوشته-وردپرس

پس از وارد کردن متن مورد نظر و ویرایش آن می توانید با انتخاب گزینه پیش نمایش، محتوای خود را در حالت نمایش در سایت مشاهده نمایید. اگر محتوای شما آماده است، اما به هر دلیل قصد انتشار آن را فعلا ندارید، با فشردن ذخیره پیش نمایش، آن را ذخیره و در زمان مناسب منتشر کنید. گزینه انتشار نیز برای منتشر کردن و نمایش مطلب در سایت به کار می رود.

۲-۲-۱-دسته ها:

دسته-ها-وردپرس

بر اساس محتوای به کار رفته در مقالات و زمینه های اصلی حرفه خود می توانید دسته های تخصصی را با انتخاب افزودن دسته تازه به این بخش اضافه کنید. پس از درج محتوا از قسمت دسته ها، تیک دسته مرتبط با نوشته خود را فعال کنید.

۳-۲-۱-برچسب ها:

برچسب-وردپرس

برچسب ها یکی از مهم ترین گزینه ها در امر سئوی سایت هستند؛ بنابراین با توجه به استانداردهای سئو باید کلمات درستی برای آن ها در نظر گرفت. کلمه ی کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در این قسمت وارد کنید سپس دکمه ی افزودن را بزنید تا اضافه شود.

۴-۲-۱-تصویر شاخص:

تصویر-شاخص-وردپرس

تصویر شاخص به عنوان شناسه هر پست در سایت نمایش داده می شود. با کلیک بر روی گزینه “قراردادن به عنوان تصویر شاخص” وارد کتابخانه خود شده و از آنجا با انتخاب تصاویر از پیش ذخیره شده و یا بارگذاری یک تصویر جدید، عکس مورد نظر را شاخص کنید.

۳-۱-دسته ها:

دسته-ها-وردپرس

همانگونه که پیشتر گفته شد شما می توانید با توجه به موضوع مقالات، دسته بندی های گوناگونی در سایت ایجاد کنید. برای اضافه نمودن، حذف و یا ویرایش دسته بندی های موجود در سایت از منوی دسته ها استفاده کنید.

۲-رسانه:

رسانه-وردپرس

قسمت رسانه برای بارگذاری و مشاهده تصاویر، فایل های صوتی و یا ویدئویی به کار می رود و شامل قسمت های مهمی همچون: کتابخانه و افزودن است.

۱-۲-کتابخانه:

کتابخانه-وردپرس

در کتابخانه تمامی فایل های رسانه ای از پیش بارگذاری شده در سایت قابل مشاهده خواهند بود. شما می توانید از این قسمت تمامی فایل ها را ویرایش و حذف کنید و یا اینکه آن ها را مشاهده نمایید.

۲-۲-افزودن:

افزودن-فایل-وردپرس

برای افزودن فایل تصویری، صوتی و ویدیویی به کتابخانه سایت خود از این بخش استفاده کنید.

۳-برگه ها:

برگه-ها-ردپرس

برای ساخت صفحات اصلی سایت که بیشتر به عنوان مطالب ثابت به کار می روند از جمله: صفحه درباره دکتر و تماس با ما از برگه ها استفاده می شود.

۱-۳-همه برگه ها:

همه-برگه-ها-وردپرس

در این بخش تمام برگه ها (منتشر شده و منتشر نشده) جهت ویرایش، حذف و یا نمایش فهرست شده اند. این گزینه ها در زیر هر نوشته قابل مشاهده می باشند.

۲-۳-افزودن برگه:

افزودن-برگه-وردپرس

از این قسمت برای اضافه کردن برگه ی جدید استفاده می شود. سایر تنظیمات، همانند افزودن نوشته در بخش نوشته ها می باشد.

 

0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.