با نرم افزار پرسش و پاسخ پزشکی همیار سیستم متفاوت باشید!

همیار سیستم با ارائه دو نرم افزار پزشکی اختصاصی خود یعنی نرم افزار پرسش و پاسخ از دکتر و نیز نرم افزار نوبت دهی آنلاین پزشکی پا به عرصه ی رقابت در تکنولوژی های پزشکی نهاده است. در ادامه با توضیح نرم افزارهای پزشکی همیار سیستم همراه ما باشید.

چرا به نرم افزار پزشکی نیاز داریم؟

امروزه استفاده از تکنولوژی و ارائه آن در قالب نرم افزار پزشکی و برنامه های کاربردی مبحث بسیار مهمی در زمینه بازاریابی و جذب روحیه تنوع پذیر افراد مختلف می باشد. انسان هایی که بسیار باهوش تر و دقیق تر از قبل شده اند و هر کجا که بوی پیشرفت جدیدتری را استشمام می کنند، با علاقه و به سرعت به سوی آن می شتابند.

نمونه ی چنین مسئله ای در برنامه های مکالمه رایگان به خوبی نمود می کند. زمانی وایبر در اوج محبوبیت ایرانیان بود اما به مرور، برنامه ارتباطی واتس آپ، تلگرام و اکنون اینستاگرام عرصه را بر دیگر رقیبان خود تنگ ساخته اند. بی شک انتخاب بعدی افراد، محیطی جذاب تر و کاربردی تر نسبت به دیگر برنامه ها خواهد بود.

از شما دعوت می کنیم تا در قالب توضیحاتی کاربردی و ساده این دو سرویس همیار سیستم یعنی سیستم پرسش و پاسخ از دکتر و تعیین وقت اینترنتی پزشکی را که نمادی از مطب هوشمند هستند را ارزیابی نمایید.

نرم افزار پرسش و پاسخ پزشکی

نرم افزار پرسش و پاسخ پزشکی همیارسیستم

اگر شما سایتی با محتوای جامع و سئو شده داشته باشید، بی شک پیشنهاد موتورهای همچون گوگل به فردی که در حال جستجوی علل بیماری و باید ها و نباید های مرتبط به آن است، سایت شما خواهد بود.

اما چنانچه شخص پس از مطالعه مقاله همچنان ابهاماتی در ذهن داشته باشد، در اولین گام سیستم پرسش و پاسخ از دکتر را انتخاب می کند تا با طرح مشکل خود و شنیدن نظر تخصصی شما، تصمیم نهایی خود را در ادامه روند درمانی انتخاب نماید که بی شک در چنین موقعیتی پاسخ گویی به موقع و اطلاع رسانی صحیح شما می تواند مراجعه بیمار به مطب را به دنبال داشته باشد. 

اما در این میان جزئیاتی است که می تواند حس اعتماد بیمار به شما را تقویت کند و شک و دو دلی وی را برطرف سازد.

ثبت سوال کاربر در نرم افزار

 اگر بیمار بداند که برای نظراتش ارزش قائل بوده اید و حتی او را از پاسخگویی خود مطلع ساخته اید، بیش از پیش جذب شما خواهد شد و بی شک در میان دنیای پزشکان بی حد و مرز، شما را انتخاب اول خود قرار خواهد داد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم تا به کمک نرم افزارهای همیار سیستم این فرآیند را طی کنید. در سرویس پرسش و پاسخ از دکتر بیمار ابتدا مشخصات، موضوع و متن سوال خود را وارد می کند.

نرم افزار پرسش و پاسخ پزشکی - ثبت پرسش

سپس سیستم، یک کد رهگیری به او اختصاص می دهد و این کد از طریق پیامک، تلگرام و ایمیل به بیمار ارسال می گردد.

هر زمان که پزشک به کمک پنل مدیریتی سوال بیمار را پاسخ دهد، از طریق راه های ارتباطی نامبرده شده، متنی با عنوان دکتر پاسخ داده است به همراه کد رهگیری برای وی ارسال می شود.

در روش مرسوم بیمار برای اطلاع از پاسخ گویی پزشک مجبور است تا چندین بار ایمیل خود را چک کند اما پیامک چنین محدودیتی را برطرف می کند و آسایش بیمار را به همراه دارد.

علاوه بر این با مراجعه به سایت و وارد کردن کد رهگیری نیز امکان مشاهده وضعیت پاسخ گویی به سوال مشخص می گردد.

همچنین بخوانید: چگونه با سئوی پزشکی بیماران یک مطب به 60 نفر رسید؟

رعایت حریم خصوصی بیمار

نرم افزار پرسش و پاسخ پزشکی همیار سیستم به دلیل قابلیت تمام الکترونیک خود و ایجاد ارتباط مجازی میان دکتر و بیمار، علاوه بر جذب بیماران، اطلاعات آن ها را نیز ذخیره می کند تا در موارد لزوم، به کمک خبرنامه و پیامک روند اطلاع رسانی به خوبی صورت پذیرد.

سیستم-پرسش-و-پاسخ-همیار-سیستم

بانک اطلاعاتی بیماران

از آنجا که بیمار در بدو ورود به این سیستم مشخصات خود، ایمیل و شماره تماس را می بایست ذکر کند، امکان تهیه ی فایل اکسل از آن ها و در نهایت ایجاد یک بانک اطلاعاتی نیز امکان پذیر خواهد بود.

نرم-افزار-همیار-سیستم

سیستم تعیین وقت همیار سیستم

شما پزشک عزیز می توانید از طریق پنل مدیریت سیستم تعیین نوبت اینترنتی همیار سیستم روز، ساعات حضور، هزینه و حتی زمان هر ویزیت بیمار را تعیین کنید. سپس برنامه به صورت خودکار ساعات حضور شما در مطب را بر اساس زمان تعیین شده، تقسیم بندی می کند تا زمان های ویزیت مشخص شود.

ساعت-ویزیت-نرم افزار-همیار-سیستم

زمانی که بیمار به سایت شما مراجعه می کند این نرم افزار پرسش و پاسخ پزشکی به او امکان می دهد تا بدون مراجعه به مطب و پس از بررسی سوابق شما از طریق سایت، مشخصات خود، روز و حتی ساعت مورد نظر را انتخاب و در صورت آزاد بودن وقت، آن را رزرو نماید. بیمار در مرحله بعد وجه ویزیت را از طریق درگاه بانک پرداخت می کند. این کد از طریق پیامک مخابراتی، رسانه ارتباطی تلگرام و نیز ایمیل به بیمار و منشی مطب جهت اطلاع رسانی ارسال خواهد شد.

تعیین-وقت-همیار-سیستم

پرداخت آنلاین در نرم افزار پرسش و پاسخ پزشکی

لازم به ذکر است که در نرم افزار پزشکی تعیین وقت اینترنتی همیار سیستم پرداخت هزینه ویزیت می تواند به صورت اجباری یا اختیاری باشد. در صورت پرداخت، زمان تعیین شده توسط بیمار قطعی خواهد بود اما در غیر این صورت بیمار پس از انتخاب روز و ساعت مورد نظر می بایست منتظر تایید منشی مطب باشد.

بدین طریق که منشی به پنل کاربری مراجعه خواهد کرد و در صورت خالی بودن زمان ثبت شده توسط بیمار، گزینه تایید را انتخاب می کند تا این وقت ثبت نهایی شود.

پس از تایید نهایی از طریق روش های اطلاع رسانی نامبرده شده تایید وقت برای بیمار ارسال می شود و وی دیگر نیازی به مراجعه و یا تماس با مطب جهت پیگیری وقت ویزیت ندارد. همچنین امکان ارائه کد تخفیف در پرداخت آنلاین برای بیماران قدیمی در نظر گرفته شده است که این مورد نیز می تواند مشوق خوبی برای پرداخت اینترنتی حق ویزیت باشد.

نوبت دهی پزشکان همیار سیستم

نحوه اطلاع رسانی - امکانات دیگر

نحوه ی اطلاع رسانی از جمله پیامک، تلگرام ایمیل توسط شما پزشک عزیز قابل انتخاب است و در صورت عدم تمایل می توانید یک یا دو مورد از آن ها را حذف نمایید.

تلگرام-تعیین وقت-همیار-سیستم

در نرم افزار پرسش پزشکی امکان فعال کردن روزهای خاصی وجود دارد. بدین طریق که تاریخ تعطیلات رسمی خاص و یا سفرهای شما در قسمت ویژه ای قابل ثبت خواهد بود. نرم افزار پزشکی همیار سیستم به صورت خودکار در آن روزها تعیین وقت را غیر فعال خواهد کرد تا از مراجعه بیمار به مطب جلوگیری نماید.

علاوه بر این سیستم تعیین وقت آنلاین امکان جستجوی محلی بر اساس روز، ماه، نام بیمار، کد رهگیری و غیره را فرآهم می کند. به عنوان نمونه با انتخاب روز و ماه خاصی می توانید تمام وقت های رزرو شده را در یک برگه به همراه ضعیت پرداخت ویزیت مشاهده نمایید.

جست و جوی-سیستم-تعیین وقت

همچنین از آنجا که بیمار در بدو ورود به این سیستم مشخصات خود، ایمیل و شماره تماس را می بایست ذکر کند، امکان تهیه ی فایل اکسل از آن ها و در نهایت ایجاد یک بانک اطلاعاتی امکان پذیر خواهد بود.

موضوعات مرتبط

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سئوی سایتم رو به کی بسپرم؟

ما به شما برای یافتن جواب این سوال کمک میکنیم

مقالات مرتبط