راههای جذب بیمار به مطب تنها با یک کلیک

امروزه با گسترش فناوری های نوین وب در حوزه ی پزشکی و سلامت، یکی از مهم ترین و بهترین راههای جذب بیماران به مطب در گام اول، طراحی وب سایت پزشکی با ارائه ی خدماتی ست که می توانند سبب رفع نیازهای کاربر و در مرحله ی بعد جلب اعتماد او و برندینگ پزشکی برای شما شود. 

بازاریابی بیمار تنها با یک وب سایت

وب سایت می تواند نقش یک مشاور، مدرس، فروشگاه و یا حتی مطب مجازی (مطب آنلاین) را ایفا کند. اما چگونه این مطب مجازی به پزشکان کمک می کند تا کسب و کار خود را توسعه دهند؟

در ادامه با من همراه باشید…

امروز می خواهم شما را با محصولی بسیار پر طرفدار و رایج (یاد تبلیغات ماهواره ای افتادم 🙂 ) آشنا کنم که استفاده از آن می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی جذب بیمار برای مطب شما داشته باشد. 

هیچ محدودیتی در تاریخ اخذ مدرک تخصص پزشکی شما وجود ندارد! 

من به شما قول می دهم که در پایان این مقاله، تغییری اساسی ها اساسی در افزایش بیماران مطب شما رخ دهد. اما بگذارید موضوع را با متن یک ایمیل که چند وقت پیش به دستم رسید، موضوع را برای شما باز کنم.

به نظر من همین که دکتر علوی در شروع کار به دنبال برندسازی شخصی، بازاریابی پزشکی و سئو هستند، نشان می دهد که ایشان به خوبی اطلاع دارند که دیگر امروزه شانس پیروزی تبلیغات دهان به دهان و کاغذی در برابر منشی آنلاین و حاذقی به نام وب سایت پزشکی، کمتر از یک درصد است و داشتن یک وبسایت پزشکی یکی از بهترین روش های تبلیغات برای جذب بیمار است .

اما…

سرچ در موبایل

سامسونگ، ال جی، هوآوی، آیفون و هزاران برند دیگر در میان دست من و شما قرار می گیرند و بعد این انگشتان ما هستند که به سرعت و در کمتر از چند ثانیه، هر چیزی از خرید لباس و دستور پخت غذا گرفته تا پرسش های پزشکی مورد نظر خود را در فضای وب جستجو می کنند. قطعا هر کس در این قلمرو، حاکمیت و قدرت بیشتری داشته باشد، می تواند کاربران را به سوی خود جذب کند.

همان کاربرانی که حالا دیگر بسیار هوشمند تر از قبل عمل می کنند و تنها دیدن یک نام به همراه تخصص و آدرس مطب برایشان ملاک انتخاب دکتر نیست.

راهکارهای جذب بیمار در مطب

فکر می کنم در میان همکارانتان افرادی را سراغ دارید که به قول معروف برای مطب آن ها سر و دست می شکنند! و به منشی التماس می کنند تا برای چند ماه بعد هم که شده یک نوبت برای آن ها رزرو کند. چگونه چنین چیزی در میان پزشکان جدید امکانپذیر است؟! مطمئنم شما این پزشکان را دیده اید و با خودتان می گویید: این ها چطور به این نقطه رسیده اند؟ راز موفقیت آنها چیست؟

شاید آنها چیزی به شما نگویند ولی من می دانم که راز افزایش بیماران مطب پزشکان چیست!

و خوب…حتما آنها کاری برای جذب بیماران به مطب انجام داده اند، که شما از آن بی اطلاع هستید!

آن هم یک کار ساده اما بسیار حیاتی در زمینه ی برندینگ پزشکی

و آن چیزی نیست جز یک وب سایت بله همین سایت های پزشکی که در موتور گوگل، یاهو و بسیاری از جستجوگرهای دیگر می بینید.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه با سئوی پزشکی، بیماران یک مطب به 60 نفر در روز رسید؟

ما در فضای مجازی برای شما یک مطب لوکس ایجاد می کنیم و دیزاین آن را به گونه ای انجام می دهیم که چشم هر رهگذری را به سمت خود جلب کند، درست مانند برج های بسیار زیبا در زعفرانیه! مطبی با یک منشی مجازی که بیماران را به اتاق تجربیات، اتاق مهارت و توانایی، اتاق گالری تصاویر، اتاق ویدئوهای پزشکی شما و بسیاری از نقاط مطب هدایت خواهد کرد آن هم بدون اینکه حتی شما یک ریال هم به منشی پرداخت کرده باشید.

پزشکان به خوبی دریافته اند که کاربران امروزی بر خلاف قبل به دنبال شناخت تجربیات و مهارت پزشکان هستند. آن ها مقالات پزشکی را مطالعه می کنند، فیلم های آموزشی پزشک را مشاهده می کنند، سوال می پرسند و بعد شما را انتخاب می کنند. این کاربران همان افرادی هستند که با وجود بازار علاالدین و حتی امکان تست آنلاین محصولات دیجیتالی، قبل از اقدام به هر گونه خرید، تمام مدل ها و ویژگی های هر گوشی و تبلت را در سایت های معتبر مقایسه می کنند و حتی درصدی هم در همانجا خرید آنلاین خود را انجام می دهند.

فراموش نکنید که نود درصد بازدیدکنندگان شما بیمارانی هستند که فاصله آن ها تا ورود به مطب شما تنها در یک کلمه ی اعتماد خلاصه شده است. اما چگونه این اعتماد شکل می گیرد؟

خانم ها و آقایان معرفی می کنم این شما و این هم دستیاران آنلاین شما…

مطب آنلاین

1- نرم افزار پرسش از دکتر

نمی دانم چرا راز همیار سیستم را برملا می کنم ولی خوب گرنماند روزگاری، این بماند یادگاری.

نرم افزار پرسش از دکتر یکی از بینظیرترین دستیاران پزشکی هست که من در این سن سی و اندی سال خود دیده ام. یک دستیار شیک پوش، مودب و باوقار که مشخصات و شماره تماس بیمار را می گیرد، سوال پزشکی او را به همراه مدارک پزشکی بدون اینکه مزاحم شما شود، برایتان ارسال می کند و در نهایت پاسخ سوال بیمار را خیلی شیک و محترمانه برای او ارسال می کند.

شما باشید عاشق چنین دستیاری نمی شوید؟!

شما باشید شیفته ی پزشکی که بی چشم داشت پاسخگوی شماست، نمی شوید؟!

و شاید برایتان عجیب باشد اما من بارها با پزشکان صحبت کرده ام و جالب است بدانید که 50 درصد بیماران حضوری مطب ها، همین کارابرانی هستند که با واسطه ی دستیار پزشکی با شما در ارتباط بوده اند. پس ایجاد تعامل سازنده با بیماران و پاسخگویی به سوالات آنها یکی دیگر از راههای جذب بیمار به مطب شماست.

صبر کنید داستان هنوز تمام نشده است قسمت شگفت انگیز ماجرا اینجاست! 

2- نرم افزار نوبت دهی پزشکان

نوبت دهی آنلاین پزشکان همان دستیار دوم شماست که بدون نیاز به هر گونه دخالت انسانی و تنها با چند کلیک ساده، به صورت کاملا خودکار و پس از دریافت حق ویزیت به بیماران شما نوبت می دهد. با خیال راحت سفر کنید؛ چرا که مطب مجازی شما ۲۴ ساعت شبانه روز دایر است!

فراموش نکنید که هر دو دستیار آنلاین شما، توانایی ذخیره کردن بانک بزرگی از اطلاعات و نوع بیماری کاربران شما را دارند؛ بنابراین پزشک می تواند در تحقیقات علمی و حتی برآورد نوع بیماری مراجعه کنندگان مطب خود، ارزیابی و بررسی های مدنظر خود را انجام دهد.

و این پایان راه نیست منتظر سورپرایزهای بزرگ تر ما باشید…

شرکت طراحی سایت همیار سیستم

موضوعات مرتبط

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سئوی سایتم رو به کی بسپرم؟

ما به شما برای یافتن جواب این سوال کمک میکنیم

مقالات مرتبط