بلاگ

اگر شما در حال مطالعه ی این مقاله هستید، قطعا به دنبال مشاور سئو و یا مشاوره سئو هستید. شاید هم شما جزو آن دسته افرادی باشید که قبلا با یک سئوکار فریلنسر یا حتی شرکت سئو کار کرده اید اما به دلایلی ناامید شده اید!

اگر بر سر دوراهی گیر کرده اید، یا نمیدانید چه کاری بهتر است، با من همراه باشید.

قبل از هر چیز در یک جمله برای شما می گویم که…

سئو مخفف چیست؟

سئو به معنای انجام دادن تمام کارهایی است که باعث می شود تا سایت شما در کلمات کلیدی و مرتبط با حرفه ی شما، در صفحه ی اول گوگل قرار گیرد. در حالت کلی، سئو را به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی دسته بندی می کنند. سئو داخلی مرتبط با کارهایی است که سئوکار در داخل سایت شما انجام می دهد؛ در حالی که سئو خارجی، بخش بیرونی سایت مانند: لینک سازی را پوشش می دهد.

در سئو حرفه ای ، وب سایت از هر نظر آنقدر برای موتورهای جست و جو جذاب می شود که گوگل در پاسخ به سرچ کاربران، سایت شما را به عنوان یک راه حل یا پاسخ مطلوب، به آنها معرفی می کند.

سئوکار فریلسنر | نیروی سئو اختصاصی یا شرکت سئو

هر فرد، تخصص، شرکت و یا کسب و کاری برای انجام سئو سایت خود چندین راه را می تواند انتخاب کند که در ادامه به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

1-سئوکار فریلنسر

برخی افراد به دلایل متفاوتی از جمله: پرداخت هزینه ی کمتر، تجربه ی خاطره ی بد از کار کردن با شرکت های سئو،  سپردن کار به یک نفر آشنا یا دوست و غیره ترجیح می دهند که کار خود را به سئوکار فریلنسر واگذار کنند. در چنین شرایطی توجه داشته باشید که قرارداد و تعهد کاری خیلی نمی تواند سفت و سخت باشد و از طرفی در صورت عدم موفقیت، شاید نتوانید به همین آسانی ها، فرد مورد نظر را گیر بیاورید.

از طرف دیگر توجه داشته باشید که علت پایین بودن هزینه ها در چنین شرایطی تعیین هزینه ی سئو بر اساس چند کلمه ی کلیدی مدنظر شماست که شاید حتی در صورت آمدن به صفحه ی اول گوگل هم تاثیری بر روی تعداد مشتریان شما نداشته باشد و یا در شرایط بدتر، یک ماه پس از تسویه ی نهایی و تحویل کار، کلمات کلیدی شما دستخوش آپدیت های پی در پی هسته ی گوگل شوند که اگر در چنین جدالی، از صفحه ی اول یا حتی رتبه های یک تا سه گوگل حذف شوید، با افت شدیدی در ووردی گوگل و سپس مشتریان خود مواجه خواهید شد.

البته نیروهای سئوکار بسیار خوبی هستند که به صورت فریلنسری مشغول به کار می باشند؛ سعی کنید کار خود را به افراد متعهد و شناخته شده، برون سپاری کنید و فراموش نکنید که به هیچ وجه، قرارداد سئوی خود را به صورت کلمه ای نبندید تا اگر به هر دلیل رتبه ی خود را در کلمات کلیدی خاص از دست داده بودید، حداقل بتوانید از طریق سایر ترکیبات مرتبط با کسب و کار خود، ورودی گوگل داشته باشید.

2- استخدام یک سئوکار اختصاصی در شرکت

برخی شرکت ها یا کسب و کارها ترجیح می دهند که یک نیروی سئو تمام وقت برای خود استخدام کنند تا از نزدیک با چالش ها و نیازهای کار در ارتباط باشد. اما طی تجربه ای که در مصاحبه با بیش از 100 نفر نیروی سئو به دست آوردم، اگر تصمیم به استخدام نیروی سئوکار را داشتید، چند نکته را به یاد داشته باشید.

اگر در شرکت شما نیروی سئو تنها باشد و از طرفی شخصا، فعال و خلاق نباشد، هیچ گاه نمی تواند از علم روز سئو، آپدیت ها، الگوریتم های جدید و یا حتی تجربیات دیگران بهره مند شود. در چنین محیطی معمولا سئوکار بعد از گذشت چند ماه کم کم خسته می شود و به عبارتی اشتیاق خود را از دست می دهد؛ چرا که حس می کند در محیطی قرار گرفته که به هیچ وجه جای پیشرفت برای او وجود ندارد. در واقع نوعی افسردگی کاری به نیروی سئو دست می دهد.

خستگی شغل سئو

اگر چنین نیرویی در پایان سال، قصد جا به جایی و ترک شرکت شما را داشته باشد، یعنی شما باید روند استخدام را مجددا تکرار کرده و کارهایی که تاکنون برای سایت شما انجام شده است را از ابتدا برای نیروی جدید تعریف کنید. حس می کنم و باز هم همان آش باشد و همان کاسه!

در صورتی که قصد استخدام نیروی سئوکار را دارید، حتی محیطی فراهم کنید تا سئوکار در یادگیری و افزایش علم خود، حس یکنواختی نداشته باشد.

3- کار با شرکت های سئو

حتما با خود می گویید که الان شروع می کند به تعریف و تمجید کردن از شرکت های سئو 🙂 نهههه
اول بدی ها را می گویم تا با خود فکر نکنید که می خواهم یک بهشت رویایی از شرکت های سئو برای شما بسازم! قطعا عدم تعهد، عدم کیفیت کار و به عبارتی عدم مسئولیت پذیری یا بی تفاوتی شامل حال هر کسب و کاری و متاسفانه برخی شرکت های سئو نیز می شود حتی با وجود بستن قرارداد!

تنها چیزی که می توانم در انتخاب یک شرکت سئو خوب به شما بگویم این است که قبل از عقد قرارداد با آنها، نمونه کارها و حتی زمینه ی کاری مشتریان آنها را به دقت بررسی کنید و حتی حتی حتی اگر امکانش هست با برخی از مشتریان آن شرکت سئو نیز صحبت کنید تا با قوت قلب بیشتری، تصمیم خود را نهایی کنید.

ذکر این نکته نیز ضروری است که خیلی از شرکت ها، نمونه کارهای سئو خود را بر روی وب سایت قرار نمی دهند چرا که برخی به کمک مهندسی معکوس سعی در به دست آوردن استراتژی ها و نحوه ی عملکرد آنها را دارند؛ بنابراین سعی کنید از طریق تماس تلفنی و یا حضوری، از نحوه ی عملکرد و برنامه های سئو شرکت انتخابی خود مطلع شوید.

مزایا بماند مشک آن است که خود ببوید نه آنکه شرکت سئوکار بگوید!

مشکلاتی که در زمینه ی کار با نیروی فریلنسر سئوکار و یا استخدام نیروی اختصاصی پیشتر ذکر کردم، در کار با شرکت های سئو بسیار کمتر و کمرنگ تر خواهد بود، اما باز هم می گویم در هر کدام از 3 حالت فوق، در هر خانواده ای، در هر شهری و در هر کشوری، خوب و بد وجود دارد.

خدمات سئو

خدمات مشاوره سئو

اگر شما به عنوان مسئول آی تی، سئوکار و یا صاحب یک وب سایت، به دنبال متخصص سئو هستید، خدمات زیر توسط مشاور سئو به شما ارائه خواهند شد:

1- صحبت های اولیه با شما در زمینه ی اهداف، نوع فعالیت و رقبای شما

2- آنالیز رقبا و کاربران احتمالی تخصص شما

3- برگزاری طوفان فکری با تیم محتوا جهت اولویت بندی و انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با اهداف شما

4- تعیین نقشه محتوایی به همراه زمانبدی انتشار مطالب

5- بررسی ساختار سایت و رفع اشکالات فنی مانند صفحات 404، نقشه سایت، بهبود UX و بهینه سازی سرعت آن

6- آنالیز تگ های اصلی، دسته بندی ها، تگ ها و لینک سازی داخلی سایت با هدف بهبود سئو داخلی

7- بررسی محتواهای قبلی شما و به روز رسانی مطالب با پتانسیل

8- بررسی ساختار صفحات سایت از نظر طراحی واکنشگرا یا موبایل فرندلی 

9- ارائه ی پیشنهادات کاربردی با هدف افزایش بازدید لندینگ پیج ها

10- تعریف و پیگیری call to action ها در صفحات هدف

11- ارائه ی پشنهاداتی جهت تبلیغات و یا گرفتن ریپورتاژ با هدف لینک سازی خارجی

12- ایجاد اکانت کاربری در شبکه های اجتماعی محبوب گوگل از جمله: فیس بوک، لینکدین و اینستاگرام

13- تعیین استراتژی هایی با هدف برندسازی شخصی و یا سئو محلی در کسب و کار شما

14- معرفی نرم افزار و اپلیکیشن هایی با هدف ارائه ی خدمات آنلاین وب سایت شما با سرعت بالاتر

15- ارائه گزارش ماهانه از روند پیشرفت پروژه

در این حالت، پس از انجام صحبت های اولیه طی ۴۸ ساعت، یک فایل پروپوزال مشاوره شامل موارد فوق، برای شما ارسال خواهد شد.

مشاوره سئو آنلاین

اگر شما در شهر دیگری زندگی می کنید و یا به هر دلیل نمی توانید به صورت حضوری برای عقد قرارداد مراجعه نمایید، مشاوره آنلاین سئو ما، بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در این شرایط به صورت تلفنی، صحبت هایی در مورد آنچه که می خواهید، انجام خواهد شد. سپس برای شما طی ۴۸ ساعت، یک پروپوزال جهت مشاوره ی سئو آنلاین و یا انجام صفر تا صد سئو توسط شرکت همیار سیستم، ارسال خواهد شد.

مشاور سئو کیست؟

اگر شما پکیج پشتیبانی سئو حرفه ای ما را انتخاب کنید، برایتان یک مشاور سئو در نظر گرفته می شود که در تایم کاری با شما از طریق تلفن، واتس اپ، تلگرام، ایمیل و یا هر روشی که شما راحت تر باشید، در ارتباط است.

مشاور سئو

سئو تضمینی سایت

نمی دانم شاید این کار خوب نباشد اما ما سر هیچ کدام از پروژه ها، تضمینی به مشتری نمی دهیم.

چرا؟

به عنوان تجربه ی شخصی، در مرداد سال ۹۷ یا ۱ آگوست، گوگل بزرگترین آپدیت خود به نام طوفان فلوریدا را اعمال کرد که طی آن بسیاری از سایت های ارائه دهنده ی خدمات سلامت و پزشکی، افت شدیدی داشتند.

من به عنوان کسی که چندین سال در زمنیه سئو سایت های پزشکی فعالیت داشته ام، به جرات می توانم بگویم که یکی از سخت ترین دوران زندگی کاری ام، طوفان فلوریدا بود. فرض کنید پزشکی که در کلمات رقابتی خیلی خاص سالها صفحه ی اول بوده و ورودی بسیار زیادی داشته، یه یکباره و در کمتر از چند ساعت در برخی کلمات از صفحه ی نتایج محو می شود و به جای آن، سایت های دانشگاهی و علمی و پژوهشی در مقابل دیدگان کاربران قرار می گیرد.

در چنین شرایطی نتیجه مشخص است: کاهش بازدید سایت=کاهش بیماران

می توانم بگویم تنها شانسی که ما آوردیم این بود که از نظر محتوایی، به گونه ای روی سایت ها کار کرده بودیم که با وجود افت رتبه ی کلمات خاص، همچنان در ترکیبات بیزنسی مرتبط با اهداف پزشک، ورودی داشتیم.

به همین دلیل سئو تضمینی را اصلا قبول ندارم. روند ما در همیار سیستم به این صورت است که اهداف شما را می گیریم، سرچ می کنیم، رقابت ها را می سنجیم و استراتژی تولید محتوا و سئو را به گونه ای رقم می زنیم که شما در بازه ی زمانی ۶ تا ۸ ماه بسته به سختی کلمه ی کلیدی به درصدی از اهداف خود رسیده باشید.

هزینه مشاوره سئو

در بحث مشاوره، بسته به میزان سختی کلمه کلیدی، شرایط فعلی وب سایت شما و در نهایت حجم کارهای انجام شده از سوی ما، تعرفه خدمات سئو تعیین می شود. قطعا سئو یک سایت در حوزه فروش چرخ خیاطی با یک سایت نرم افزاری متفاوت است و هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند.

مشاوره سئو رایگان

هر کسی با هر کسب و کاری به دنبال کسب درآمد و گذران زندگی ست. قطعا در چنین شرایطی استفاده از عبارت های رایگان و یا ارزان، هدفی جز جلب توجه مخاطب و کشاندن او بر سر میز معامله ندارد. به قول قدیمی ها هیچ ارزانی، بی حکمت نیست.

اگر با پکیج های مشاوره آنلاین رایگان و یا سئو رایگان برخورد کردید، حتما نمونه کارهای مشتری و پیشینه ی شرکت را بررسی و در صورت امکان با مشتریان قبلی و فعلی آنها، صحبت کنید.

مشاوره آنلاین سئو

اگر در زمینه ی سئو و خدمات آن نیاز به مشاوره دارید می توانید مشاوره بر روی مشاوره آنلاین سئو کلیک کنید.​

آیا این مطلب مفید بود؟

3
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای مشاوره و یا ثبت پرسش در زمینه ی طراحی سایت، سئو، تولید محتوا، طراحی نرم افزار و اپلیکیشن می توانید از این قسمت استفاده کنید. پاسخ شما تا 24 ساعت از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

 برای پیگیری پاسخ سوال خود، کد رهگیری آن را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر zamani دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 20 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  من یه مشکل بزرگ دارم ممنون میشم بهم کمک کنید. یکی از سایت های بزرگ متاسفانه بدون درج منبع اومده مقاله ی من رو کپی کرده و اون تو گوگل بالاتر از من اومده. باهاشون تماس گرفتم ولی اهمیتی ندادن. شما چه پیشنهادی دارید؟
  1. تصویر کاربر فرشته زارع دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 20 ساعت پیش)

   خوب متاسفانه این مورد زیاد دیده میشه. پیشنهاد می کنم از طریق گوگل پیگیری کنید بیشتر اوقات به این مورد رسیدگی می کنه و لینک شما در جایگاه درست قرار داده میشه. برای شکایت در مورد کپی رایت گوگل روی لینک Copyright Removal کلیک کنید.

 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.

  سلام وقت شما بخیر
  من ی سوال داشتم. من یه مقاله ای دارم که محتوا و لینک سازیش اوکی هست تو گوگل هم تا حالا رتبه ی خوبی داشته بعد امروز یه سایتی که اعتبارش خیلی کمتر از سایت من هست و کلا چند ماه از راه اندازیش می گذره اونم با محتوای خیلی کم، بالاتر از سایت من قرار گرفته. حالا هر کاری روی به روز رسانی یا لینک سازی خارجی مقالم انجام میدم، هیچ تاثیری روی جایگاهم کلمه کلیدی من تو گوگل نداره. آدرس سایت و کلمه کلیدی من ** اینه. لطفا راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر فرشته زارع دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش)

    اول این مورد رو بگم که الگوریتمی به اسم رقص گوگل هست یعنی خیلی وقت ها گوگل میاد به بعضی سایت ها این فرصت رو میده که تو جایگاهی مثل رقباشون باشند و بعد رفتار کاربران رو بررسی می کنه. بعد از این نوع بررسی ها، گوگل مجددا سایت ها رو رتبه بندی می کنه. حالا از طرف دیگه طبق صحبت های بک لینکو ما 200 فاکتور سئو داریم شاید اون سایت تو معیارهای دیگه ای از شما قوی تر باشه. و مورد آخر اینکه...من بارها به کارآموزهای خودم هم می گم که بعد از به روز رسانی روزی صد بار جایگاه کلمه ی کلیدی هدف رو چک نکنید و منتظر معجزه نباشید حتی خیلی وقت ها بعد از به روز رسانی، جایگاه شما افت پیدا می کنه ولی بعد از یه تایمی درست میشه. هر چقدر رقابت کلمه ی کلیدی سخت تر باشه، زمان بیشتری نیاز هست.

    

 • تصویر کاربر ندا دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. من میخوام روی عمل قلب باز و مراقبت های بعد از عمل قلب باز محتوا تولید کنم. اما مشکلم اینه که تو همون مقاله ی عمل قلب باز می تونم مراقبت ها رو بیارم و از طرفی برای مراقبت ها، در حد 400 کلمه محتوا بیشتر نتونستم پیدا کنم. ولی قراردادی که بستم روی این دو کلمه بوده. برای مقاله ی مراقبت های عمل قلب باز همون 400 کلمه رو منتشر کنم؟
  1. تصویر کاربر فرشته زارع دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش)

   سلام خوشحالم که در بحث پزشکی فعالیت دارید البته امیدوارم رقیب های خوبی برای هم باشیم. همون 400 کلمه ی مراقبت ها رو به مقاله ی عمل قلب باز اضافه کنید. اگر محتوای خوبی داشته باشید و لینک سازی خارجی رو درست انجام بدید، همون تک مقاله ی شما می تونه تو عمل قلب باز و سایر LIS های اون بالا بیاد.

 • تصویر کاربر میرزایی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  آدرس سایت من ** است. میخواستم بدونم این سایت از نظر سئو داخلی مشکلی داره یا نه؟ چون حدود دو ماه از راه اندازی اون می گذره ولی نتیجه ای ندیدم.
  1. تصویر کاربر فرشته زارع دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش)

   راستش این نوع بررسی ها نیز به زمان داره ولی اولین موردی که به چشم میخورد عدم تعیین عنوان و متا برای صفحه ی اصلی هست که بسیار مهمه. از نظر محتوایی هم شما برای تعداد زیادی مقاله ی مشابه تولید کردید که اصلا نیازی به این کار نبوده. کافیه برای هر محتوا، یک مقاله ی خوب و جامع بنویسید. 

 • تصویر کاربر سید دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من روی یکی از کلمات کلیدی صفحه اول هستم ولی همزمان برچسبی با همون کلمه هم صفحه اول دارم. بذارم هر دوتاش بمونه یا کار خاصی باید انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر فرشته زارع دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 21 ساعت پیش)

   تو سئو بحثی به اسم cannibalization مطرح هست به این معنی که شما برای یک کلمه ی کلیدی بیش از یک محتوا تولید می کنید. این کار باعث میشه تا عنکبوت های گوگل تو درک مفاهیم صفحات و امتیاز دهی به اون ها گیج بشه. یه جورایی می مونه که محتوای اول رو برای کلمه ی کلیدی شما در نظر بگیره یا محتوای دوم رو! اگر برای اون تگ خاص، فقط یک محتوا دارید، پیشنهاد می کنم که برچسبتون رو به مقاله ی هدف، ریدایرکت 301 کنید.

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 20 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  ما سایتمون رو به یک سئوکار سپرده بودیم که دورکار بودن. ماه اول گفتن که تازه شروع کار هست و صبر داشته باشید. 6 ماه از سروع کار ایشون گذشت ولی ما هیچ نتیجه ای ندیدیم. نه تو ورودی سایت نه جایگاه کلماتمون. کار ما در زمینه ی لبنیات هست. اگر بخوایم مشاوره سئو و ادامه ی کار رو به شما بسپریم هزینه ی مشاوره سئو چطور محاسبه میشه؟ یعنی میخوایم فقط مشاوره بگیریم و کار رو خودمون انجام بدیم
  1. تصویر کاربر فرشته زارع دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 20 ساعت پیش)

   سلام. هزینه ی سئو بر اساس سختی اهداف کلیدی، وضعیت رقبا و جایگاه فعلی وبسایت شما محاسبه می شود. راستش من نمیدونم سایت رو به چه شخصی سپردید ولی خوب گاهی اوقات نباید طی 6 ماه، انتظار زیادی داشت. برای بررسی دقیق تر لطفا با بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

درحال دریافت اطلاعات
زنبیل خرید
پرسش از دکتر