مشاوره سئو به همراه پاسخ پرسش های شما

مشاوره سئو؛ یکی از زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ است که اگر به درستی انجام شود، در نهایت به یک چیز می رسید:

خدمات بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو یا همان سئو به چند روش مختلف قابل ارائه هستند. یکی از متداول ترین راه هایی که مشاغل به آن گرایش دارند، شرکت های سئو هستند. مسیر دیگر، استفاده از سئوکار فریلنسر است که در مقایسه با شرکت ها، ممکن است به تعداد کمتری از مشاغل مشابه با شما، خدمات سئو را ارائه داده باشند.

مشاور سئو کیست؟

حدود یک سال پیش دکتر اردستانی برای مشاوره با یک شرکت سئو در تهران تماس گرفت که نام آن همیار سیستم بود. ایشان از قبل سایت داشتند ولی این سایت، در خواب زمستانی بود!

اولین سوال ایشان از من به عنوان یک سئوکار این بود که چرا دکتر فلانی انقدر بیمار دارد و من هر چیزی در اینترنت میزنم، اسم ایشان می آید؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که می دانند SEO چیست و مشاور سئو چه کارهایی انجام می دهد؛ اما واقعیت این است که کار یک مشاور سئو، تعیین و اجرای یک استراتژی قوی بر اساس اهداف کارفرما در مسیر بازاریابی اینترنتی است.

شغل من به عنوان یک سئوکار در طی این سالها درگیر تغییر و تحولات زیادی بوده است چرا که اینترنت و موتورهای جستجوگر آن هم شرایطی مشابه من داشته اند!

روزگاری مشاوران سئو، درگیر واردکردن کلمه ی کلیدی به دفعاتی مشخص در وب سایت ها، گرفتن چند لینک از وبلاگ و چند کار دیگر بودند تا بتوانند بر موتور جست و جویی مثل گوگل غلبه کنند و در صدر نتایج جستجو ظاهر شوند. اما امروزه دیگر سئو یک الگوریتم ساده نیست.

و دیگر به همین راحتی ها نمی شود دست گوگل را خواند!

سئو چیزی فراتر از بهینه سازی موتورهای جست و جو است!

هنگامی که شما یک مشاور سئو خوب را استخدام می کنید، در واقع در حال استفاده از دانش کسی هستید که نه الگوریتم موتورهای جست و جو را درک می کند؛ بلکه قادر است تا سایر فاکتورهای مرتبط با سئو مانند: شبکه های اجتماعی، نظرات کاربران در رابطه با برند مشتری، تدوین یک محتوای خوب و رفتار کاربران در برخورد با وب سایت را بر اساس تغییرات و به روز رسانی های بی پایان الگوریتم های گوگل، تحلیل و بررسی کند.

هر استراتژی سئو می بایست منحصر به فرد و متناسب با نیازهای تجاری شما باشد. سئو نوعی رویکرد بازاریابی است که  باید مثل یک رودخانه ی خروشان در نظر گرفته شود تا یک دریاچه!

افزایش درآمد از طریق افزایش بازدید گوگل

سوال دوم ایشان این بود که بعد از مشاوره سئو و شروع آن، چقدر طول می کشد تا سایت من به صفحه  اول گوگل برسد؟

پاسخ: بر اساس رقبا و نوع کسب و کار شما بین 6 تا 8 ماه زمان می برد تا شما سیگنال های مثبت سئو را در وب سایت خود ببینید.

در ادامه خدمات برتر مشاوران seo هنگام اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال وب سایت شما را بررسی می کنیم:

مشاوره سئو حرفه ای

اگر شما به عنوان مسئول آی تی و یا صاحب یک کسب و کار، به دنبال یک سئوکار ماهر هستید، باید بدانید که قرار است مشاور سئو چه خدماتی به شما ارائه دهد؟!

اهداف بازاریابی

شناخت اهداف تجاری مشتری، رقبا، عبارت هایی که مخاطبین در فضای آنلاین به دنبال آن هستند، مخاطبان هدف و سایر المان های مرتبط با آن، اولین گام در تحلیل و بررسی سئو یک کسب و کار است.

سئو یک روش مشخص و ثابت مانند برش های خیاطی نیست که برای تمامی سایت ها یکسان باشد!

خدمات مشاوره سئو

1- صحبت های اولیه با شما در زمینه ی اهداف، نوع فعالیت و رقبای شما

2- آنالیز رقبا و کاربران احتمالی تخصص شما

3- برگزاری طوفان فکری با تیم محتوا جهت اولویت بندی و انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با اهداف شما

4- تعیین نقشه محتوایی و انتخاب کلمه کلیدی مناسب

5- بررسی ساختار سایت و رفع اشکالات فنی مانند صفحات 404، نقشه سایت، بهبود UX و بهینه سازی سرعت آن

6- آنالیز تگ های اصلی، دسته بندی ها، تگ ها و لینک سازی داخلی سایت با هدف بهبود سئو داخلی

7- بررسی وب مستر تولز وب سایت و به روز رسانی محتواهای قدیمی

8- بررسی ساختار صفحات سایت از نظر طراحی واکنشگرا یا موبایل فرندلی 

9- ارائه ی پیشنهادات کاربردی با هدف افزایش بازدید لندینگ پیج ها

10- تعریف و پیگیری call to action ها در صفحات هدف

11- ارائه ی پیشنهاداتی جهت تبلیغات کلیکی ادورز، گرفتن رپورتاژ آگهی و ساخت بک لینک

12- ایجاد اکانت کاربری در شبکه های اجتماعی محبوب گوگل از جمله: فیس بوک، لینکدین و اینستاگرام

13- تعیین استراتژی هایی با هدف برندسازی شخصی و یا سئو محلی در کسب و کار شما

14- معرفی نرم افزار و اپلیکیشن هایی با هدف ارائه ی خدمات آنلاین وب سایت شما با سرعت بالاتر

15- ارسال گزارش ماهانه از روند سئو وب سایت

16- ارائه ی پلن هایی با هدف کاهش رتبه الکسا ایران

پس از انجام صحبت های اولیه طی ۴۸ ساعت، یک فایل پروپوزال مشاوره seo شامل موارد فوق، برای شما ارسال خواهد شد.

ساعت نزدیک 12 ظهر بود که دکتر اردستانی با شرکت تماس گرفت. عصبانی بود و گفت که هیچ نتیجه ای از سایت ندیده است و همچنان رقبایش در صفحه ی اول گوگل خودنمایی می کنند.

دکتر اردستانی اصرار داشت که قراردادش کنسل شود و من آن طرف خط اصرار می کردم که دکتر درست می شود فقط یه کوچولو دیگه صبر کن.

گرچه آن صبری که یه کوچولو بود، چند ماه طول کشید اما نتیجه ی کار فوق العاده بود تا جایی که دکتر با من تماس گرفت و تشکر کرد بابت اول برندینگ و بعد بیمارانی که حالا دیگر او را می شناختند.

و حالا مدت هاست که دیگر خبری از دکتر اردستانی نیست! شاید بی جهت نیست که می گویند سکوت علامت رضاست!

نمودار وبسمتر

سئو تضمینی سایت

نمی دانم شاید این کار خوب نباشد اما ما سر هیچ کدام از پروژه ها، تضمینی روی کلمه ی کلیدی به مشتری نمی دهیم.

چرا؟

به عنوان تجربه ی شخصی، در مرداد سال ۹۷ یا ۱ آگوست، گوگل بزرگترین آپدیت خود به نام طوفان فلوریدا را اعمال کرد که طی آن بسیاری از سایت های ارائه دهنده ی خدمات سلامت و پزشکی، افت شدیدی داشتند.

من به عنوان کسی که چندین سال در زمنیه سئو سایت های پزشکی فعالیت داشته ام، به جرات می توانم بگویم که یکی از سخت ترین دوران زندگی کاری ام، طوفان فلوریدا که با نام medic update نیز شناخته شد. 

فرض کنید پزشکی که در کلمات رقابتی خیلی خاص سالها صفحه ی اول بوده و ورودی بسیار زیادی داشته، یه یکباره و در کمتر از چند ساعت در برخی کلمات از صفحه ی نتایج محو می شود و به جای آن، سایت های دانشگاهی و علمی و پژوهشی در مقابل دیدگان کاربران قرار می گیرد.

در چنین شرایطی نتیجه مشخص است: کاهش بازدید سایت=کاهش بیماران

می توانم بگویم تنها شانسی که ما آوردیم این بود که از نظر محتوایی، به گونه ای روی سایت ها کار کرده بودیم که با وجود افت رتبه ی کلمات خاص، همچنان در ترکیبات بیزنسی مرتبط با اهداف پزشک، ورودی داشتیم.

به همین دلیل سئو تضمینی را اصلا قبول ندارم. روند ما در همیار سیستم به این صورت است که اهداف شما را می گیریم، سرچ می کنیم، رقابت ها را می سنجیم و استراتژی تولید محتوا و سئو را به گونه ای رقم می زنیم که شما در نهایت به اهداف خود رسیده باشید.

سوالات متداول سئو

1-  درآمد مشاوران سئو چقدر است؟

خوب من آمار دقیقی از ایران ندارم. اگر کارمند یک شرکت باشید، در آمد تقریبی از 2 میلیون تا 8 میلیون در ماه خواهید داشت. ولی یک سئوکار ماهر فریلنسر تا ماهی n  میلیون تومان هم می تواند درآمد داشته باشد. اما گوگل چه می گوید؟

بر اساس تحقیقات بلاگ ahrefs در سال 2019، این درآمد برای شرکت های سئو ساعتی 100 تا 150 دلار در ساعت، مشاور سئو  چیزی در حدود 75 تا 100 دلار در ساعت و در نهایت حق الزحمه ی یک سئوکار فریلنسر 41 تا 50 دلار در ساعت درآمد دارد. قطعا این اعداد شامل حال تمام سئوکاران نمیشود و بسته به سطح توانایی افراد متفاوت است.

2- شرکت سئو چیست؟!

شرکت Seo در واقع ارائه دهنده ی خدمات و سرویس هایی است که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با موتورهای جست و جو در ارتباط هستند.  هدف نهایی این شرکت ها، بهتر دیده شدن وب سایت و برند شما در موتور جست و جوی گوگل، افزایش بازدید گوگل و در نهایت بالارفتن درآمد شما از طریق فروش محصول و یا ارائه ی خدمات است.

3- چگونه می توانم یک سئو کار ماهر پیدا کنم؟

برای یافتن یک مشاور سئو خوب چندین روش وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

2-1- تعدادی از کلمات کلیدی و هدف خود را در گوگل جستجو کنید و ببینید وب سایت های رتبه ی یک تا پنج گوگل توسط چه شرکت ها و یا افرادی سئو شده اند.

2-2- اگر در شبکه های اجتماعی مثل لینکدین عضو هستید، به دنبال شرکت ها و یا افراد متخصص در زمینه ی سئو، پست ها و نمونه کارهای آنها باشید.

2-3- اگر یکی از دوستان و یا نزدیکانتان، سئوی وب سایت خود را به یک شرکت و یا مشاور سئو سپرده است، از او در مورد کیفیت و نحوه ی ارائه ی خدمات مجری سوال کنید.

4- چگونه اعتماد کاربران وب سایت خود را به دست آوریم؟

اگر شما به تازگی سئو یک وب سایت را شروع کرده اید، این 9 روش را برای یافتن کاربران جدید و رشد درآمد خود در نظر داشته باشید:

5- چگونه می توانم یک متخصص سئو باشم؟

6- آیا ارزش دارد که برای کسب و کار خود یک متخصص سئو استخدام کنم؟

راستش پاسخ این سوال، به موارد زیادی بستگی دارد. اما در حالت کلی اگرکسب و کار شما کوچک است و بتوانید یک سئو کار ماهر پیدا کنید، بله ارزش سرمایه گذاری را دارد.

7- چه موقع پروژه خود را به یک شرکت سئو بدهم؟

خیلی خلاصه و مفید، اگر حوصله و یا تجربه ی  استخدام یک سئوکار را ندارید، اگر کسب و کار و اهداف شما بزرگ است و یا اگر سئوکار فریلنسر مورد اعتمادی را سراغ ندارید، به سراغ شرکت های سئو بروید.

اما نه هر شرکتی!

پاسخ پرسش شماره 2 را مجددا بخوانید!

8- آیا سئو یک شغل پرسود است؟

ترجیح میدهم فعلا در این زمینه صحبت نکنم تا بعد! سوال بعدی لطفا!

9- چند نوع سئو وجود دارد؟

به طور کلی یک سئوکار ماهر باید در سه بخش مهارت داشته باشد: سئو فنی، سئو داخلی سایت و سئو خارجی که انجام صحیح هر سه مورد در نهایت باعث افزایش بازدید وب سایت شما خواهد شد و البته اگر استعداد نویسندگی و تولید محتوا را هم داشته باشید که دیگر همه چیز تمام هستید!

10- برای دیدن نتایج سئو، چقدر طول می کشد؟

معمولا دانه های کوچک سئو بعد از 4 تا 6 ماه، جوانه می زنند. این جوانه ها باید رشد کرده و به درختی پربار تبدیل شوند؛ پس صبور باشید!

11- تعرفه سئو سایت چقدر است؟

معمولا شرکت های سئو در ایران چند پلن مختلف تعریف می کنند که قاعدتا هر چقدر که قیمت آن بالاتر باشد، خدمات بیشتری توسط مشاور سئو بر روی سایت شما اعمال می شود. 

در همیار سیستم سه پلن مختلف در نظر گرفته شده است که برای اطلاع از جزییات آن می توانید از طریق تماس تلفنی و یا  نرم افزار مشاوره در زیر همین مقاله، با ما در ارتباط باشید.

این مقاله به روز رسانی خواهد شد…

مشاوره رایگان سئو سایت

اگر در زمینه ی سئو و خدمات آن نیاز به مشاوره دارید می توانید مشاوره بر روی مشاوره سئو کلیک کنید.​

شرکت سئو تخصصی و طراحی سایت همیار سیستم

موضوعات مرتبط

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سئوی سایتم رو به کی بسپرم؟

ما به شما برای یافتن جواب این سوال کمک میکنیم

مقالات مرتبط