بلاگ

فکر کنم برای شما بارها پیش آمده که قصد نوشتن یک مقاله را داشته اید، اما نمی دانستید که چطور باید عنوان صفحه را بنویسید تا در نتایج موتور جستجوی گوگل، کلیک بخورد!

قطعا بیشتر شما می دانید که در سئو عنوان نوشته می بایست کلمه کلیدی در عنوان صفحه و ترجیحا ابتدای آن وجود داشته باشد مگر در موارد خاص که در مقالات بعد در مورد آن صحبت خواهم کرد. در این مقاله تصمیم گرفتم تا به جای پرداختن به مقدمات سئو که بیساری از شما با آنها آشنا هستید، برم سر اصل مطلب و در واقع روشی را که خودم در نوشتن عنوان صفحه به کار می برم، برای شما توضیح دهم.

عنوان نوشته

انتخاب موضوع یا همان عنوان نوشته بسیار حیاتی است. بر اساس قوانین سئو ۲۰۱۸، انتخاب عنوان صفحه یکی از مهمترین فاکتورهای افزایش نرخ CTR یا همان کلیک بر روی لینک نمایش داده شده ی شما در موتورهای جستجوی مهم از جمله گوگل می باشد.

در انتخاب موضوع با هدف تولید محتوا می بایست دو گزینه سختی یا میزان رقابت کلمه و همچنین جذابیت عنوان صفحه را در نظر گرفت.

انتخاب عنوان صفحه بر اساس میزان رقابت

میزان سختی یا رقابت کلمه توسط ابزارهای سئو مشخص می شود که البته بسیاری از آنها غیر رایگان بوده و زبان فارسی را به خوبی پشتیبانی نمی کنند و یا اینکه میزان سختی کلمه فارسی را به صورت نسبی نمایش می دهند.

برخی از سئوکاران نیز تعداد نتایج نمایش داده شده برای کلمه کلیدی هدف، در موتور جستجوی گوگل را مبنا قرار می دهند که خیلی هوشمندانه نیست و تنها یکی از معیارهایی هست که می بایست در کنار دیگر فاکتورها در نظر گرفته شود. به عنوان نمونه برخی سئوکاران نتایج جستجوی بالاتر از یک میلیون رو پر رقابت می دانند در حالی که درست نیست. به عنوان نمونه عبارت های تجاری و پردرآمدی مانند رژیم لاغری و یا کاشت مو، در موتور جست و جوی گوگل، زیر یک میلیون نتیجه دارند اما بسیار پر رقابت می باشند. در چنین مواردی برای رسیدن به نتیجه دلخواه در زمان کوتاه تر، می بایست یکی از ترکیبات عبارت کلیدی هدف و پر رقابت را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنیم و موصوع مقاله را در مورد آن بنویسیم.

برای مثال به جای استفاده از عبارت رژیم لاغری در عنوان صفحه می توانید یکی از پیشنهادهای گوگل مانند: رژیم لاغری شکم و پهلو را به عنوان موضوع نوشته و محتوای خود انتخاب کنید.

بهینه کردن عنوان صفحه

چگونه یک عنوان صفحه جذاب بنویسیم؟

برای نوشتن یک عنوان نوشته جذاب کافی ست تا کمی به اطرافمان نگاه کنیم! گوگل چه عنوان هایی را در صفحه اصلی خود نمایش میدهد؟ در انتهای صفحه سرچ گوگل، هشت ترکیب پیشنهادی از سوی گوگل کدامند و چه ساختاری دارند؟ اگر من به جای کاربر بودم و همچین عنوانی را می دیدم آیا بر روی آن کلیک می کردم!

من همیشه در نوشتن عنوان به تمام این موارد دقت می کنم. اما هر عبارتی را که برای عنوان صفحه انتخاب می کنید نیاز به جذابیت و بازی با کلمات دارد.

در نوشتن عنوان صفحه، استفاده از اعداد مانند ۵ روش درمان جای جوش و یا عبارت هایی مثل: آموزش گام به گام، راهنمای جامع، بهترین روش، سریعترین روش، آنچه که نمی دانید، ناگفته ها، ساده، در کمتر از فلان دقیقه یا ساعت، همین حالا و ترکیباتی نظیر این موارد می توانند شانس کلیک خوردن مقاله شما را افزایش دهند.

این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.

ما در شبکه های اجتماعی

داغ ترین ها

آخرین دیدگاه ها

Shopping Basket