لزوم طراحی سایت پزشکی و بهینه سازی (سئو) آن

در دنیای امروز رقابت در همه مشاغل دیده می شود. حتی رقابت در بین پزشکان هم روز به روز بیشتر می شود. با پیشرفت تکنولوژی و استفاده هر روزه از اینترنت لزوم پیش رفتن با آن برای پزشکان نیز ضروری است. طراحی سایت برپزشکی و بهینه سازی آن می تواند پزشکان را یک قدم از رقبای خود جلوتر بیاندازد.


طراحی و سئو سایت پزشکی

در ابتدا یک تعریف مختصر درباره طراحی سایت پزشکی و سئو (بهینه سازی) آن داشته باشیم. طراحی سایت پزشکی یعنی هر پزشک یک سایت اختصاصی برای خود داشته باشد که مقالات، عکس ها، فیلم، رزومه و اطلاعات تماس خود را در آن قرار دهد. سئو سایت پزشکی نیز به معنی این است که همین سایت شخصی پزشک، در نتایج اول موتورهای جستجو مثل گوگل نمایش داده شود. مثلا اگر فردی به دنبال درمان درد قلبی است و آن را در گوگل سرچ می کند در نتایج اول به سایت پزشک برسد.

توسعه کسب و کار-سایت

طراحی سایت برای پزشکان

سایت یک پزشک حکم مطب دوم او را دارد و داشتن یک سایت خوب و کارآمد توجه و اعتماد بیماران را جلب کرده و آن ها را از سردرگمی در محیط گسترده اینترنت نجات می دهد.

بگذارید سوالی از شما بپرسم. اولین کاری که بعد از شنیدن نام یک پزشک انجام می دهید چیست؟ به احتمال زیاد نام او را در موتورهای جستجو سرچ می کنید. اگر سایت پزشک در نتایج اول نمایش داده شود روی آن کلیک می کنید. این سایت در ابتدا با ظاهر و طراحی مناسب می تواند نظر کاربر را به خود جلب کند. در کنار ظاهر سایت، مقاله های پزشک قدم دیگری برای اعتمادسازی در بیمار بر می دارد. در آخر اگر بتوان با مقاله و اطلاعات دیگر در سایت نظر کاربر یا همان بیمار را جلب کرد، قطعا او روی اطلاعات تماس کلیک می کند و با پزشک ارتباط برقرار می کند.

سئو سایت پزشکی

در بخش قبل گفتیم که کاربر نام پزشک را در اینترنت سرچ می کند و به سایت پزشک می رسد.  اما حالت دیگری نیز ممکن است اتفاق بیفتد. فرض کنید فردی کمردرد دارد یا به بیماری خاصی مبتلا شده است و پزشکی هم نمی شناسد تا برای مشکل خود به وی مراجعه کند.  نام بیماری یا علائم یا درمان و … را در موتور جستجو وارد می کند. مقاله شما در نتایج اول نمایش داده می شود. روی آن مقاله کلیک می کند و پس از خواندن و آشنایی با شما، احتمال مراجعه وی بسیار بالا می رود.

سئو سایت پزشکی برای پزشکان تازه کار

اگر پزشکی هستید که به تازگی طبابت خود را آغاز کرده اید یا کلینیک خود را به تازگی راه انداخته اید، قطعا طراحی و سئو سایت می تواند کمک شایانی به شما بکند. زیرا با سئو سایت خود می توانید در بیماری هایی که هدف شما هستند در نتایج جستجو نمایش داده شوید و و کاربر با خواندن مقاله به دنبال درمان آن در مطب یا کلینیکتان بیاید. حتی اگر شما به مهارت خود در حوزه پزشکی ایمان داشته باشید قطعا باید ابتدا شناخته شوید تا برای اولین بار بیماران به شما مراجعه کنند.

بالا رفتن اعتبار علمی پزشک

زمانی که مقالات علمی شما به زبان عامیانه تر نوشته شود مردم با علم شما بیشتر آشنا می شوند و به اعتبار پزشکیتان افزوده می شود. علاوه بر این با گذاشتن فیلم های پزشکان در سایت، دانش پزشک به نمایش عموم گذاشته می شود و یک ارتباط و اعتماد سازی در بیمار ایجاد می شود. همه ی ما می دانیم اعتماد بیمار، اولین قدم مراجعه او به پزشک است.

سئو سایت پزشکی

سئو هدفمند به جای تبلیغات بی هدف

هر روزه هزینه های هنگفتی برای تبلیغات صرف می شود. اما ایا همه ی آن ها هدفمند هستند؟ چند درصد از آن ها نتیجه دلخواه ما را به دنبال دارند؟ در اینجا دو موقعیت را برای شما شرح می دهم. فرض کنید بنر شما در یک سایت پر بازدید غیر پزشکی قرار گیرد و  هر روزه بازدید کنندگان زیادی به آن صفحه بیایند. چند درصد از آن ها مخاطب هدف شما هستند؟ آیا روی بنر شما کلیک می کنند؟ شاید درصد کمی از آن ها روی بنر کلیک کنند. حتی اگر کلیک کنند مخاطب هدف شما هستند؟

اما حالت دیگری را تصور کنید. فرض کنید فردی عمل بینی را در موتور های جستجو سرچ کند و شما در نتایج اول نمایش داده شوید. احتمال مراجعه این بیمار به شما چقدر است؟ آیا کسی که عمل بینی را در موتور جستجو سرچ می کند مخاطب هدف شما نیست؟ قطعا این کاربر مخاطب هدف است و اگر شما در مقاله خود او را متقاعد کنید و اعتماد صورت گیرد، به شما مراجعه خواهد کرد.

با توجه به توضیحات داده شده لزوم طراحی و سئو سایت در حوزه پزشکی مشخص شد. برای پیشی گرفتن از رقبا،  پیش رفتن با تکنولوژی می تواند برگ برنده پزشکان در دنیای امروزی باشد.

0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.