بلاگ

دو راه برای بهینه سازی یک سایت و محتوای موجود در آن وجود دارد. اولین روش تمرکز بر سئو(بهینه سازی موتورهای جستجو) است که به شما کمک می کند مشتری های هدف را به سایت خود بیاورید. دومین روش این است که مشتری هایی که به سایت شما می آیند را راضی نگه دارید تا آن ها علاوه بر این یک بار، باز هم به سایت شما باز گردند. دومین راه با UX برای شما محقق می شود.

 User Experience) UX) یا تجربه کاربری است. یعنی همان تجربه ای که کاربر پس از آمدن در سایت شما در ذهن خود ثبت می کند.

رابطه UX و سئو

در ادامه ۵ دلیلی که نشان می دهد رعایت اصول UX یا تجربه کاربری می تواند شما را به اهداف سئویتان برساند آمده است .

۱) UX برای بهبود سئو

هم رعایت UX ، و هم سئو سایت یک روند سخت و زمانبر هستند، اما نتیجه ی فوق العاده ای دارند. به دلیل این که فروش و بازدید سایت شما را به طور قابل توجهی بالا می برند. در سئو شما باید رضایت کاربر را در اولویت خود قرار دهید زیرا با این کار موتور های جستجو هم شما را در نتایج بالاتری نشان می دهند. پس اینجاست که شما برای انجام این کار ضرورت UX را احساس می کنید.

ux و تاثیر آن بر سئو

۲) منقرض شدن شیوه های قدیمی سئو

در طی سال های اخیر، الگوریتم های گوگل و دیگر موتورهای جستجو خیلی پیشرفت کرده اند و به این پیشرفت تا زمانی که به بهترین خود برسند ادامه می دهند.

با توجه به این گفته ها دیگر سئو خاکستری و سیاه کم کم منقرض می شود. در گذشته سایت ها از این نقطه ضعف های الگوریتم ها استفاده می کردند و رتبه بهتری در موتورهای جستجو می گرفته اند. اما امروزه الگوریتم ها تمام رفتار کاربران را زیر نظر دارند و کاربر واقعی و جعلی را تشخیص می دهند. هدف از پیشرفت این الگوریتم ها سبقت کیفیت از کمیت است، که باز هم UX می تواند کمک کننده باشد.

۳) بهبود رنک در موتور جستجو با UX

وقتی کاربر به سایت شما می آید باید بدون آزار دیدن به نیاز خود برسد. سایت شما باید ساده،سریع و جذاب باشد. از طرفی شما با راضی نگه داشتن کاربر باعث می شوید دوباره به سایت شما برگردد. این رفتار را موتورهای جستجو متوجه می شوند و به شما امتیاز می دهند.

اولین قدم رضایت کاربر سرعت لود سایت است. کاربر شما آنقدر صبور نیست که بیش از ۴ ثانیه برای لود شدن سایت زمان بگذارد. پس به راحتی دکمه بک را می زند و از سایت خارج می شود که این bounce rate(نرخ بازگشت از صفحه) را بالا می برد و در نتیجه رتبه شما نیز در گوگل پایین می آید.

تاثیر محتوا بر سئو

۴) محتوای با کیفیت کلید رنک بهتر در موتور جستجو

در گذشته سایت ها با کلک زدن کاربر و موتور جستجو بازدید به سایت خود می آوردند، اما امروزه دیگر با پیشرفت الگوریتم ها این کار یا نتیجه ای ندارد یا اگر داشته باشد بسیار کوتاه و موقتی است. به همین دلیل شما نیاز دارید تا یک محتوای خاص، پر معنا و در عین حال قابل فهم و مرتبط برای کاربران تولید کنید. همانطور که گفتیم با رضایت کاربر شما رضایت موتور های جستجو را هم جلب می کنید.

۵) فهمیدن نیاز کاربر

به جای اینکه هر روز سعی کنید از الگوریتم های گوگل سر در بیاورید تا افراد بیشتری به سایت خود بیاورید، رفتار کاربران فعلی خود را تحلیل کنید. انتقادات و پیشنهادات مشتری ها را از کامنت ها و شبکه های اجتماعی جمع آوری کنید و ببینید کدام بخش سایت نیاز به بررسی و رسیدگی دارد. در اینجا یک جمله ی معروف یک شرکت طراحی و سئو سایت در سیدنی را مشاهده کنید :” یک لحظه سئو را فراموش کنید و به نیاز کاربران گوش دهید.”

در یک جمله میتوان گفت اگر کاربران از سایت شما راضی باشند، در سئو هم موفق خواهید بود.

آیا این مطلب مفید بود؟

1
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.

ما در شبکه های اجتماعی

داغ ترین ها

آخرین دیدگاه ها

Shopping Basket