بلاگ

شاید فکر کنید تاسیس یک سایت در کسب و کار من چگونه تاثیر خواهد داشت؟ و یا اینکه به نظرتان برسد نوع کار و شغل من مناسب اینگونه کار ها نیست. پس شاید بهتر باشد یک قدم به عقب بیایید و با بازاریابی محتوایی آشنا شوید.

در سال ۱۹۰۰ میلادی برادران میشلن (موسس کارخانه تایر میشلن) اولین کتاب راهنمای خود به نام “Michelin Guide” را در فرانسه در جهت معرفی جاده ها، رستوران ها و هتل ها منتشر کردند. در آن زمان این راهنما ها با هدف افزایش فروش لاستیک اتومبیل به رانندگان معرفی می شدند. امروزه این کتاب یکی از مراجع معتبر دنیا تبدیل شده است و سر آشپزان مطرح دنیا برای قرار گیری در این کتاب تلاش زیادی می کنند. جالب است بدانید امروزه کار به جایی رسیده است که داوران میشلن به طور ناشناس به ارزیابی کیفیت رستوران ها می پردازند.

در حدود صد سال قبل میشلن کتاب راهنمای خود را برای افزایش فروش تایر آغاز کرد.

در حدود صد سال قبل میشلن کتاب راهنمای خود را برای افزایش فروش تایر آغاز کرد.

شاید برادران میشلن را نتوان به عنوان اولین کسانی که از بازاریابی محتوایی استفاده کرده اند معرفی کرد ولی این داستان می تواند شروع خوبی برای صحبت درباره بازاریابی محتوایی باشد.

هر چه به جلوتر می رویم بازاریابی به روش های سنتی در حال از دست دادن تاثیر گذاری خود هستند. فردی که می خواهد کسب و کار خود را گسترش دهد می داند که باید به دنبال روش های بهتری بگردد. همچنین با تغییر فضای صنعت محتوا از حالت سنتی به فضای مدرن که غالبا دیجیتال می باشد فعالیت در این حوزه را ارزان کرده است و حالا دیگر می دانیم که این صنعت فقط در دست صاحبان رسانه نمی باشد.

بازاریابی محتوایی را وارد کسب و کار خود کنید.

بازاریابی محتوایی یک نوع رویکرد بازاریابی است که بر روی تولید و توزیع محتوای ارزشمند و مناسب تمرکز دارد.هدف این است که مخاطب مشخص، جذب و حفظ شود تا در نهایت تبدیل به یک مشتری سود آور شود.

به جای معرفی کردن محصول یا خدمات خود، صادقانه محتوای ارزشمند، مناسب و مرتبط را به مشتریان خود ارائه می کنید تا به آنها در حل مشکلاتشان کمک کنید.

بازاریابی محتوا، استراژی برند های پیشرو

تحقیقات نشان می دهد که این روش به طور گسترده در حال استفاده است. در واقع بازاریابی محتوایی در شرکت های برجسته جهان مانند مایکروسافت، P&G و.. استفاده می شود. همچنین بازاریابی محتوا به طور گسترده ای توسط کسب و کار های کوچک اجرا و گسترش یافته است. اما چرا؟ جواب آن ساده است چون جواب می دهد.

به طور خاص، سه دلیل کلیدی برای شرکت هایی که از بازاریابی محتوایی استفاده می کنند وجود دارد:

  • افزایش فروش
  • صرفه جویی در هزینه
  • به دست آوردن مشتریان بهتر که در واقع وفاداری بیشتری دارند.

بازاریابی محتوا، امروز و فردای بازاریابی است.

به عقب برگردیم و و یک بار دیگر تعریف بازاریابی محتوایی را بخوانید. دو کلمه ارزشمند و مناسب را بردارید. این دقیقا تفاوت بین بازاریابی محتوایی و دیگر زباله های اطلاعاتی است که شما از شرکت هایی می بینید که سعی می کنند به شما چیزهایی را بفروشند. کمپانی ها و شرکت ها همیشه به ما اطلاعاتی می فرستند که آنها فقط خیلی ارزشمند و مناسب نیستند(می توانید به آنها بگویید اسپم؟).

این چیزی است که استراتژی محتوایی را در بین هزاران پیغام بازاریابی که هر روز به دست ما می رسد را موثر می کند.

بازاریابی بدون محتوای عالی غیر ممکن است.

صرف نظر از اینکه از کدام تاکتیک بازاریابی استفاده می کنید، بازاریابی محتوا باید قسمتی از فرایند و کار شما باشد. محتوای با کیفیت قسمتی از تمام مدل های بازاریابی است.

بازاریابی در رسانه های اجتماعی: استراتژی بازاریابی محتوایی، قبل از استراتژی شبکه های اجتماعی قرار می گیرد.

سئو:  موتورهای جستجو به سایت هایی که مقاله های مرتبط و با کیفیت ارائه می دهند جایگاه بهتری در بین نتایج می دهد.

PPC:  برای یک PPC موفق نیاز به یک محتوای با کیفیت پشت آن دارید.

Inbound marketing: محتوا کلید هدایت ترافیک ورودی به سمت هدف است.

آیا این مطلب مفید بود؟

1
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.

ما در شبکه های اجتماعی

داغ ترین ها

آخرین دیدگاه ها

Shopping Basket