عنکبوت گوگل را دست کم نگیرید!

عنکبوت گوگل محتوای سایت را بررسی می کند. زمانی که آن ها وارد یک سایت می شوند، از طریق لینک های آن صفحه در آن می خزند و سپس محتوای یافت شده را به پایگاه داده خود اضافه می کنند.

گاهی اوقات عنکبوت گوگل با خطاهایی مواجه می شوند که از ادامه کاوش آن ها در سایت جلوگیری می کند. خطاهایی که شما هیچ گاه از وجود آن ها با خبر نخواهید شد!

خطای-وب سایت


ابزارهای مدیریتی گوگل خطاهای سایت شما را نشان می دهند. البته این بدان معنی نیست که لزوما چگونگی برخورد با آن ها را نیز بیان می کند. در همین راستا  سایت SEO PowerSuite فهرستی از خطاها و نحوه رفع خطاهای مرتبط با عنکبوت گوگل و یا ربات های خزنده را به کمک برخی از نرم افزارهای مدیریتی ارائه می دهد.

ابزار-مدیریتی-گوگل

یک نقشه سایت ایجاد کنید!

نقشه سایت مهم ترین قسمت برای هر سایت و یا حتی وبلاگ می باشد. نقشه سایت یک فایل XML است که محتوی آدرس و جزئیات تمام صفحات سایت شما است؛ در نتیجه به کمک چنین فایلی، عنکبوت گوگل با راهنمایی به نام XML مواجه می شوند که اطلاعات منظم تری از سایت شما را در اختیار آن ها قرار می دهد. 

نقشه-سایت

نقشه سایت با کمک به عنکبوت گوگل و هوشمندانه تر کردن فعالیت آن ها نقش مهمی را در بهبود سئو سایت ایفا می کند و در نتیجه محتوای سایت شما در هنگام جستجوی کاربران می تواند در صفحات اول جستجو گر ها خودنمایی کند. در اینجا فهرستی از بهترین ابزارهای ساخت نقشه های سایت آنلاین همراه با توضیحاتی در ارتباط با آن ها ارائه شده است؛ پس اگر شما صاحب کسب و کار محلی هستید، با وارد کردن اطلاعات خود در وب دایرکتوری ها و یا پورتال های مرتبط، کسب و کار و حرفه خود را به دیگران معرفی نمایید. هر چه تعداد این مکان های مجازی بیشتر باشد احتمال دیده شدن شما، بهبود سئو و عملکرد بهتر عنکبوت گوگل نیز بالاتر خواهد رفت.

همچنین شما می توانید اطلاعات حرفه خود را در ۳ بانک ارائه دهنده معروف و پر بازدید زیر ثبت نمایید.

Infogroup

Acxiom

Localeze

توجه داشته باشید که ممکن است برخی از سایت های دایرکتوری در ازای دریافت هزینه چنین خدماتی را در اختیار شما قرار دهند. پس قبل از هر چیز شرایط هر سایت را مطالعه نمایید.

علاوه بر این در سایت های وردپرس، پلاگین Google XML Sitemaps Generator با هدف ایجاد نقشه سایت به کار می رود.

لینک سازی:

در جهان ایده آل گوگل، لینک ها به سادگی و با کیفیت بالا ایجاد می شوند. لینک سازی چیزی جز قرار دادن لینک های محتوای یک سایت در رسانه های اجتماعی، تالارهای گفت و گو، سایت های تبادل لینک و غیره نیست. چنین لینک هایی خواننده را به سایت شما دعوت می کنند و هر چه بازدید سایت شما از طریق این ورودی ها بیشتر باشد، رتبه بالاتری را نیز در الکسا کسب خواهید کرد که این امر در نهایت وضعیت سئو را بهبود خواهد داد. توجه داشته باشید که عنوان لینک یک مطلب تاثیر شگرفی در جذب خواننده، کلیک کردن وی و در نهایت تصمیمات عنکبوت گوگل و یا ربات های خزنده دارد.

لینک سازی

به طور کلی سایت های تبادل لینک به سه دسته تقسیم بندی می شوند؛ گروه اول، اشتراک لینک را به صورت متقابل انجام می دهند بدین معنی که در ازای قراردادن لینک آن ها در سایت شما، این نوع تبادل صورت خواهد گرفت. دسته دوم به صورت کاملا یک طرفه و تنها با هدف معرفی لینک ها چنین اقدامی انجام می دهند. علاوه بر این سایت هایی نیز هستند که با پرداخت هزینه، معرف لینک های شما خواهند بود.

در نهایت تمامی لینک های ایجاد شده، مخاطب را به سوی شما هدایت خواهند کرد.

 

تبادل-لینک

منبع: .sitepoint

ترجمه:طراحی سایت همیار سیستم

0
1 نظر
  1. حسین می گوید

    خیلی متن خوبی بود ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.