پرسش از دکتر یا به عبارتی از دکتر بپرسید امکان پاسخ گویی به سوالات بیماران را بسیار ساده و مدرن کرده است.

امروزه استفاده از تکنولوژی و ارائه آن در قالب نرم افزارها و برنامه های کاربردی مبحث بسیار مهمی در زمینه بازاریابی و جذب روحیه تنوع پذیر افراد مختلف می باشد. انسان هایی که بسیار باهوش تر و دقق تر از قبل شده اند و هر کجا که بوی پیشرفت جدیدتری را استشمام می کنند، با علاقه و به سرعت به سوی آن می شتابند. نمونه ی چنین مسئله ای در برنامه های مکالمه رایگان به خوبی نمود می کند. زمانی وایبر در اوج محبوبیت ایرانیان بود اما به مرور، برنامه ارتباطی واتس آپ و اکنون تلگرام عرصه را بر دیگر رقیبان خود تنگ ساخته اند. بی شک انتخاب بعدی افراد، محیطی جذاب تر و کاربردی تر نسبت به دیگر برنامه ها خواهد بود.

تلگرام-واتس آپ-وایبر

پس جای تعجب ندارد که چنین کاربرانی که تعداد آن ها نیز روز به روز در حال افزایش است، در سایر مسیرهای زندگی نیز قالب های متنوع تکنولوژی را به روش های متداول و مرسوم کنونی ترجیح دهند. من شما را به سفری مجازی دعوت می کنم بیایید با هم در این دنیای بی حد و مرز، سوار بر کدهای کامپیوتری شویم و خط به خط آن را در یکی از مکان هایی که کم و بیش با آن سرو کار داریم، به مرحله اجرا برسانیم.

کد-کامپیوتر-پرسش-از-دکتر

همان طور که می دانید سلامتی و تندرستی نعمتی است که در اوج موهبت های الهی قرار دارد اما تقدیر و سرنوشت گاهی حوادثی را رو در روی انسان قرار می دهد که انسان را برای داشتن چنین نعمت ارزش مندی به چالش و مبارزه فرا می خواند. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و ایجاد تخصص های مختلف این مهم تا حدود زیادی و در اکثر مواقع با موفقیت طی می شود و اکثر بیماری ها قابل درمان هستند. اما چگونه می توان در میان تعدد پزشکان مختلف و با وجود این همه متخصص، فرد برجسته را انتخاب کرد؟

پرسش-از-دکتر

قطعا می گویید: پرس و جو می کنیم! بله مشورت با دیگران از راهکارهای بسیار متداول در این زمینه می باشد اما اگر دسترسی به افراد مطلع امکان پذیر نبود و یا آن ها ابراز بی اطلاعی کردند، چه روشی را برای تحقیق و جستجو انتخاب می کنید؟! لطفا تعجب نکنید اما افراد در این مرحله نیز به تکنولوژی پناه می آورند و در میان لینک های متنوع موتورهای جستجو گر موجود در فضای اینترنت، تفحص خود را آغاز می کنند. اوه خدای من مطب های مجازی! گویا پزشکان نیز فرصت را از دست نداده اند و هر یک در قالبی متناسب با تخصص خود اطلاعات و سوابق علمی خود را ارائه داده اند. بی شک در این میان برگ برنده از آن سایت هایی با کیفیت بالا و منحصر به فرد در عرضه محتوای علمی و موردنیاز خواننده و نیز قالبی امروزی و کاربرپسند خواهد بود.

طراحی-وب سایت-پرسش-از-دکتر

 چنین سایتی در واقع شناسنامه مجازی شما خواهد بود که در صورت سئو مناسب، می تواند بازدید کنندگان زیادی را به سمت خود جلب کند. قرار گیری در صفحات اول موتورهای جستجو و به عبارتی در دید بودن افراد کار آسانی نیست و نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد. پس داشتن یک سایت به تنهایی کافی نیست و در این زمینه جمله معروف محتوا پادشاه است، باز هم صدق می کند. اما این محتوا علاوه بر مقالات و اطلاعات علمی، برنامه های کاربردی و جذابی همچون سیستم پرسش از یا به عبارتی از دکتر بپرسید و تعیین وقت اینترنتی را نیز در بر می گیرد.

وب سایت-همیار-پرسش-از-دکتر

 حال به جای افراط و تفریط و سر دادن شعارهای بازاریابی از شما دعوت می کنیم تا در قالب توضیحاتی کاربردی و ساده این دو سرویس یعنی سیستم پرسش و پاسخ از دکتر و تعیین وقت اینترنتی بیماران را که نمادی از مطب هوشمند هستند را ارزیابی نمایید. اگر شما سایتی با محتوای جامع و سئو شده داشته باشید، بی شک پیشنهاد موتورهای همچون گوگل به فردی که در حال جستجوی علل بیماری و باید ها و نباید های مرتبط به آن است، سایت شما خواهد بود. اما چنانچه شخص پس از مطالعه مقاله همچنان ابهاماتی در ذهن داشته باشد، در اولین گام سیستم پرسش از دکتر را انتخاب می کند تا با طرح مشکل خود و شنیدن نظر تخصصی شما، تصمیم نهایی خود را در ادامه روند درمانی انتخاب نماید که بی شک در چنین موقعیتی پاسخ گویی به موقع و اطلاع رسانی صحیح شما می تواند مراجعه بیمار به مطب را به دنبال داشته باشد.

بیمار-مطب-اینترنتی

 اما در این میان جزئیاتی است که می تواند حس اعتماد بیمار به شما را تقویت کند و شک و دو دلی وی را برطرف سازد. اولین کلید طلایی در این مرحله حفظ احترام بیمار با پاسخگویی اینترنتی به سوالات وی و نحوه اطلاع رسانی مناسب در این مطب هوشمند است. اگر بیمار بداند که برای نظراتش ارزش قائل بوده اید و حتی او را از پاسخگویی خود مطلع ساخته اید، بیش از پیش جذب شما خواهد شد و بی شک در میان دنیای پزشکان بی حد و مرز، شما را انتخاب اول خود قرار خواهد داد. ما به شما پیشنهاد می دهیم به کمک تکنولوژی های امروزی این فرآیند را طی کنید. در نرم افزار پرسش از دکتر بیمار ابتدا مشخصات، موضوع و متن سوال خود را وارد می کند.

پرسش و پاسخ-دکتر

سپس سیستم پرسش از دکتر یک کد رهگیری به او اختصاص می دهد و این کد از طریق پیامک و ایمیل به بیمار ارسال می گردد. هر زمان که پزشک از طریق پنل مدیریتی خود سوالات را پاسخ دهد، یک ایمیل و پیامک با عنوان دکتر پاسخ داده است، برای بیمار ارسال می شود. در روش مرسوم بیمار برای اطلاع از پاسخ گویی پزشک مجبور است تا چندین بار ایمیل خود را چک کند اما پیامک چنین محدودیتی را برطرف می کند و آسایش بیمار را به همراه دارد. علاوه بر این با مراجعه به سایت و وارد کردن کد رهگیری نیز وضعیت پاسخ گویی به سوال مشخص می گردد.

پیگیری-پرسش-دکتر

نرم افزار پرسش از دکتر به دلیل قابلیت تمام الکترونیک خود و ایجاد ارتباط مجازی میان پزشک و بیمار، علاوه بر جذب بیماران، اطلاعات آن ها را نیز ذخیره می کند تا در موارد لزوم، به کمک خبرنامه و پیامک روند اطلاع رسانی به خوبی صورت پذیرد.

 پیامک-پرسش از دکتر

ادامه دارد…

منبع: طراحی سایت همیار سیستم