اسرار سئو در بهینه سازی محتوای صفحات

سئو یا همان بهینه سازی سایت مفهومی فراتر از حد تصور دارد. در مقاله پیشین ( بهبود سئو با شبکه های اجتماعی ) اهمیت شبکه های اجتماعی را در رابطه با سئو توضیح دادیم. در ادامه نکاتی پیرامون به روز نگه داشتن محتوای سایت، بهینه سازی صفحات وب، یافتن کلمات کلیدی و غیره ارائه خواهد شد.

۲-راه اندازی سایت توسط افراد متخصص

بر اساس یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۴،، حدود ۴۰ درصد از سایت های SMB (پروتکلی جهت به اشتراک گذاری فایل ها) توسط خود فرد، یکی از کارکنان یا اعضای خانواده طراحی شده بودند. اما توجه داشته باشید که داشتن یک دوربین از ما یک عکاس حرفه ای نمی سازد. به همین دلیل است که بسیاری از تجارت های کوچک با راه اندازی یک سایت که تنها نام وب را یدک می کشند، به موفقیت نمی رسند.

ایجاد یک سایت با ظاهری زیبا کار چندان سختی نیست. بنابراین با قالبی جذاب در موتورهای جستجو ظاهر شوید و بازدیدکنندگان را به خرید ترغیب کنید. بی شک افزایش بازدید و جذب کاربران، بهبود سئو را به دنبال خواهد داشت.

محتوای خود را به روز نگه دارید!

به روز کردن-محتوا

با گذشت نزدیک به دو دهه از حضور وب، هنوز هم اصطلاح محتوا پادشاه است، صدق می کند. سایت شما بدون محتوای خوب و مرتبط، شانس کمی برای دستیابی به رتبه های بالا در موتورهای جستجو دارد. بنابراین در حالت ایده آل استخدام و به کارگیری نویسندگان حرفه ای بهترین کار است تا با محتوای مناسب سئو شما نیز افزایش یابد.

صفحات خود را بهینه کنید!

برای تعیین موضوع کاری یک سایت، موتورهای جستجو از عنوان، URL و محتوای هر صفحه استفاده می کنند.

بهینه سازی-صفحات

بهتر است که فرد به هر یک از خدمات و یا محصولات خود صفحه ای جداگانه اختصاص دهد و سپس برای هر پست از کلمات کلیدی مناسب استفاده کند. مراقب باشید که برای رسیدن به رتبه های بالا و سئو برتر، محتوای شما پر از کلمات کلیدی نامتناسب با هر جمله نباشد؛ چرا که موتورهای جستجو هوشمندانه تر از قبل شده اند و اگر محتوا غیرطبیعی باشد، امتیازی به شما نمی دهند.

کلمات کلیدی خود را بیابید!

صبر کنید! قبل از انجام هر کاری، شما نیاز دارید تا بهترین کلمات کلیدی را برای متن خود شناسایی کنید.

بسیاری از صاحبان کسب و کار، بر اساس تجربه و موقعیت خود می دانند که مردم کدام کلمات یا عناوین را در مورد محصول و یا کالای آن ها در فضای اینترنت جستجو می کنند. اما آن ها نیز ممکن است در این حین برخی از کلمات طلایی موجود در پایگاه داده وابسته به حرفه خود را از دست بدهند. به نظر من اطلاعات گوگل در رابطه با کلمات انتخابی مردم در زمینه حرفه شما بسیار دقیق تر از حدس زدن های ما است و چنین کلماتی می تواند زمینه ساز یک سئو خوب باشد.

نرم افزار-یافتن-کلمه-کلیدی

نرم افزار Rank Tracker در تحلیل رتبه و کلمات کلیدی به شما کمک می کند. لینک دانلود این برنامه کاملا رایگان بوده و در سه ورژن مختلف برای ویندوز، لینوکس و مک ارائه شده است.

سایت خود را مدیریت کنید!

اگر سایت شما شبیه به یک میز نامرتب شده است لطفا هر چیز را در جای خود قرار دهید تا شانس بیشتری برای یافتن مطالب مورد نظر خود داشته باشید. طبقه بندی مطالب نیز این چنین است و رعایت آن، نقش مهمی در حفظ ظاهر و کاربر پسند بودن سایت شما دارد.

مدیریت-وب

مطمئن باشید که در زیر توده ای از کتاب ها، مجلات و اشیا مختلف هیچ حس خلاقیتی وجود ندارد. بنابراین یک سایت سازمان نیافته نیز درک خوبی از مدیران آن به بازدیدکننده القا نمی کند.

۳-ایجاد ارتباط خوب با مخاطبان گوشی

در ۲۱ اوریل، گوگل رسما اعلام کرد: افرادی که از طریق موبایل وارد سایت شما می شوند، نقش مهمی را در رتبه بندی موتورهای جستجو (سئو) دارند. این بدان معنی است که سایت ها در حال بهینه سازی محیط خود در محیط کاربری گوشی های همراه هستند تا رتبه بهتری در نتایج موتورهای جستجو داشته باشند. به گفته وبلاگ Webmaster Central این امر تاثیر قابل توجهی در نتایج جستجوی افراد و در نتیجه بهبود سئو خواهد داشت.

وب سایت-موبایلی

چگونه متوجه شویم که سایت ما مخاطبانی از طریق گوشی همراه دارد؟

بررسی سایت در یک گوشی هوشمند، پاسخ واضحی به سوال فوق می دهد. اگر می خواهید تحلیل دقیق تری داشته باشید، SEO PowerSuite ابزاری دارد که سایت شما را در این خصوص بررسی می کند.

نرم افزار-SEO PowerSuite

ابزارهایی که به سرعت سایت شما را تبدیل به ورژن متناسب با گوشی همراه می کنند!

اگر شما خیلی سریع به ورژن همراه سایت خود نیاز دارید، بهتر است که به سایت های مرتبط در این زمینه سر بزنید. سایت های ورژن وب گوشی همراه با استانداردهای گوگل مطابقت دارند و سایت شما را در ساختاری کاربرپسند نمایش می دهند. علاوه بر این پلاگین های مختلفی نیز وجود دارند که سایت های طراحی شده با وردپرس را در چنین قالبی ارائه می کنند.

ادامه دارد…

 منبع: طراحی سایت همیار سیستم

0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.