افزایش رتبه سایت به کمک شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا به ضروریاتی برای تکمیل سئو تبدیل شده اند، بنابراین مفهوم  سئو حدی فراتر از بهینه سازی صفحات و ساختن لینک دارد. بنابراین در این مقاله ۹ ایده برای بهتر دیده شدن شما توسط موتورهای جستجو ارائه شده است.

۱-آغاز کار با شبکه های اجتماعی

الف- نقش شبکه های اجتماعی در سئو

گرچه گوگل از فعالیت شبکه های اجتماعی به عنوان یک معیار رتبه بندی استفاده نمی کند، اما یک ارتباط قوی میان این دو وجود دارد. در یک مطالعه موردی، رتبه بندی سایت یک شرکت پس از اینکه صفحه فیس بوک آن ها به ۵۰ لایک و ۷۰ اشتراک دست یافته بود، ۶٫۹ درصد افزایش یافت.

در ماه فوریه نیز توییتر یک معامله با گوگل انجام داد تا به محض ورود اطلاعات جدید،دسایت آن ها در نتایج صفحات جستجوی گوگل قابل رویت باشد. به گفته TechCrunch، توییتر تخمین زده است که حدود ۶۰۰ میلیون کاربر به صورت logged-out صفحات را مشاهده می کنند؛ در حالی که تنها ۲۸۸ میلیون نفر عضو رسمی این شبکه هستند.

ب- نیازی نیست شما در هر پلت فرمی حضور داشته باشید!

قبل از اینکه شما عضو شبکه های اجتماعی مانند توییتر شوید، باید ببینید که آیا مخاطبان مورد نظر و مشتریان شما در این شبکه حضور دارند یا خیر؟! فیس بوک به طور معمول افراد بیشتری را به سمت خود جذب کرده است البته به تازگی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز پا به عرصه رقابت با دیگر رسانه ها گذاشته اند.

چرا رتبه بندی صفحات فیس بوک خوب است؟

گوگل با صفحات شما در شبکه های اجتماعی مانند دیگر صفحات برخورد می کند یعنی ربات های جستجو گر وارد سایت می شوند و اطلاعات آن ها را به پایگاه داده خود اضافه می کنند. به هر حال فیس بوک مانند دیگر شبکه های اجتماعی نیست و توانسته است تا رتبه سوم را در میان سایت های پر طرفدار در اینترنت کسب کند. بنابراین شما می توانید علاقه مندی ها و یا تبلیغ شرکت و سازمان خود را در قالب یکی از صفحات فیس بوک توسعه دهید.

فیس بوک-سئو-شبکه های اجتماعی

در تصویر بالا، لینک اول برای عبارت مورد نظر در جعبه جستجو، فروشگاه صفحه فیس بوک است و تنها لیستی می باشد که برای چنین جستجویی نمایش داده شده است.

پ- صفحه فیس بوک خود را راه اندازی کنید!

من فیس بوک و یا دیگر شبکه های اجتماعی را به عنوان تنها فعالیت شما در راستای بهبود سئو معرفی نمی کنم. به هر حال اگر شما به چنین رسانه ای تمایل دارید، می توانید صفحه فیس بوک خود را سریعتر از یک سایت راه اندازی کنید. در ادامه مراحل آن توضیح داده شده است.

صفحه فیس بوک به یک نمایه شخصی نیاز دارد. اگر شما چنین چیزی ندارید، پس برای اولین بار دست به کار شوید. بعد از وارد شدن به این صفحه، ستون هایی مشاهده می کنید که می بایست نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیک، پسوردی جهت ورود به سایت، تاریخ تولد و در نهایت جنسیت خود را وارد کنید. به همین سادگی یک پروفایل برای شما ایجاد می شود که در مراحل بعد با قراردادن عکس شخصی و اطلاعاتی در مورد تحصیلات، محل کار و غیره تکمیل می شود. لازم به ذکر است که قراردادن تمامی این موارد اجباری نیست و بستگی به شما دارد. حتی می توانید به جای عکس شخصی خود از منظره یا هر تصویر دیگری استفاده نمایید.

فیس بوک، یافتن دوستان و آشنایان را به کمک وارد کردن ایمیل آن ها امکان پذیر ساخته است. اگر به دنبال یک سئو خوب هستید، حداقل سه بار در هفته مطالبی را در پروفایل خود قرار دهید و علاوه بر این می توانید پست های خود را به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری آن ها را مشاهده کنند. همچنین از طریق صفحه دوستانتان، افراد جدیدی را به پروفایل خود دعوت کنید تا تعداد لایک بیشتری به دست آورید. ایمیل مشتریان نیز گزینه خوبی برای یافتن آنان در فیس بوک و ارسال مطالب تبلیغی و خبری شما خواهد بود.

ادامه دارد…

منبع: طراحی سایت همیار سیستم

0
1 نظر
  1. […] سازی سایت مفهومی فراتر از حد تصور دارد. در مقاله پیشین ( بهبود سئو با شبکه های اجتماعی ) اهمیت شبکه های اجتماعی را در رابطه با سئو توضیح […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.