در می ۲۰۱۳، وایبر نسخه دسکتاپ خود را برای ویندوز و مک به همراه قابلیت ViberOut معرفی کرد که امکان تماس را برای نسخه موبایلی و دسکتاپ فراهم می کرد. حالا پس از گذشت یک سال، واتس آپ نیز به این نتیجه رسیده است که باید کلاینت اختصاصی خود را به رایانه ها بیاورد.

البته ویژگی جدید واتس آپ همچون وایبر با سهولت و سریع نیست؛ اول از همه اینکه هیچ اپلیکیشن خاصی برای دسکتاپ طراحی نشده و باید به کمک مرورگر این کار را انجام دهید و هم اکنون تنها می توانید با کروم به واتس آپ در وب اتصال داشته باشید. همچون وایبر، شماره تلفن و مکالمات شما بین موبایل و دسکتاپ سینک می شود. جهت استفاده از این ویژگی جدید باید اپلیکیشن واتس آپ در تلفن خود را ارتقاء نسخه دهید؛‌با این حال هنوز کاربران iOS این نسخه جدید را در اختیار ندارد! این قابلیت هم اکنون در ویندوزفون، اندروید، بلک بری و نوکیا سری ۶۰ در دسترس است.

در ادامه با آموزش های لازم همراه ما باشید.

نصب-واتس آپ

ابتدا به فروشگاه مخصوص سیستم عامل خود رفته و جدیدترین نسخه را نصب نمایید. سپس وارد برنامه شوید. آیکون منو (More) را انتخاب کرده و گزینه WhatsApp Weboption را انتخاب نمایید. حالا به آدرس وب واتس آپ در مرورگر کروم خود (در رایانه) بروید. در وب سایت برنامه کد QR به شما نشان داده می شود که باید از طریق اپلیکیشن واتس آپ آن را اسکن کرده تا در دسکتاپ به اکانت خود وارد شوید.

اسکن-بارکد-واتس آپ

بلافاصله پس از اسکن شدن بارکد و ورود به اکانت، محیط کاربری همچون شکل زیر در اختیار شما قرار می گیرد؛‌ رابط کاربری واتس آپ در وب همچون اپلیکیشن وایبر در رایانه ها است. جهت ارسال فایل نیز می توانید از آیکون فایل ضمیمه استفاده نمایید.

رابط-کاربری-واتس آپ

قبل از اسکن بارکد، می توانید گزینه ای مبنی بر به خاطر داشتن شما را تیک دار کنید تا هر بار نیازی به وارد شدن نداشته باشید. واتس اپ در وب به شما امکان ویرایش پروفایل را همراه با نوتیفیکیشن های دسکتاپی می دهد. البته این پیام ها در مرورگر کروم قابل خواندن و پاسخ هستند.

منبع:نت رینگ